Кисневе голодування головного мозку.

Що таке кисневе голодування?
 
Кисневе голодування головного мозку, або гіпоксія – так називається патологічний стан, який виникає через недостатнє постачання киснем тканин організму, а також (інший варіант) через порушення поглинання кисню тканинами організму. Гострий стан кисневого голодування головного мозку, триваюче 5 хвилин, може призвести до загибелі кори головного мозку.
 
Можна сказати з упевненістю, що будь-який житель мегаполісу відчуває кисневе голодування головного мозку, фактори ризику оточують його з усіх сторін: задушливі робочі приміщення, загазованість на вулицях, постійне вдихання парів масел і продуктів горіння в транспорті, нескінченні стреси. Всі ці фактори роблять сильний вплив на функції головного мозку. Як результат – перевтома, втома, головні болі, апатія або надмірна дратівливість, дивна необгрунтована тривога, погіршення пам’яті.
 
У таких випадках ми зазвичай думаємо, що перевтомилися, не виспалися, перенервували, і при цьому не підозрюємо, що причина таких станів зовсім не в цьому або, вірніше, не тільки в цьому. Наш мозок саме таким чином може сигналізувати нам про кисневе голодуванні і брак енергії для нормального функціонування.

Що робити?
 
Що ж робити з такою напастю, як гіпоксія головного мозку? Як забезпечити мозку нормальне кисневе харчування? Адже наслідки не змусять себе чекати – зниження пам’яті, інтелектуальних можливостей, поява хронічної втоми, а у важких випадках – набряк мозку та інсульт.
 
Шляхи вирішення даної проблеми різноманітні. У деяких містах з’явилися кисневі кафе і бари з повітрям на продаж. Незаслужено забуті кисневі коктейлі також стали продаватися подекуди. У косметології з’явилася кисневе напрямок: у салонах краси проводять кисневі процедури.
 
Для лікування захворювань, що стали результатом кисневого голодування головного мозку, а також для його профілактики все ширше стали застосовувати метод ГБО – гіпербаричнаоксигенації. Терапія проводиться в барокамері при впливі стисненого киснем високого тиску. Але такий метод, як вважають терапевти, ефективний лише в поєднанні з традиційними методами лікування.
 
Лікарські препарати для лікування кисневого голодування діляться умовно на дві групи: коректори мозкового кровообігу та ноотропні препарати. Препарати першої групи полегшують кровотік за рахунок розширення судин. Друга група препаратів, ноотропи, покликані відновлювати пам’ять, увагу, концентрацію, сприйняття інформації, покращувати обмін речовин. Всі препарати призначаються лікарем, так як мають побічні ефекти.
 
Є також лікарські засоби на рослинній основі, які покращують мікроциркуляцію і захищають клітини головного мозку від пошкоджень, що виникли внаслідок нестачі кисню в тканинах.
 
Але найкращим способом лікування і профілактики гіпоксії головного мозку є прогулянки і заняття фізкультурою на свіжому повітрі. При виконанні вправ важливо не забувати про правильне дихання. Щоб повітря повністю оновлювалося, під час вдиху потрібно працювати м’язами діфрагми і черевного преса, а не грудної клітки – саме при такому вдиху кисень проникає в легені і в кров на належному рівні. Саме так дихають оперні співаки.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: