Колекціонування банкнот. Принципи побудови колекції.

Колекціонування банкнот достатньо захоплююче і цікаве заняття. Багато банкнот просто заворожують своїм незвичним зовнішнім виглядом і оформленням. Неспроста саме боністика входить в десятку найпоширеніших видів колекціонування.

Перед багатьма початківцями колекціонерами часто постає питання – а за яким же принципом можна колекціонувати банкноти, адже саме від цього залежить розмір вашої колекцією, сума планованих до витрати на покупку колекційного матеріалу засобів, вибір правильного альбому і т.п.

Ми пропонуємо кілька найпоширеніших принципів колекціонування.

1. Колекціонування радянських, та бон російської імперії за видами і номіналах без виділення незначних різновидів ( підписів, кольору, серій ), починаючи з 1898 року і закінчуючи сучасністю. Між іншим, більшість колекціонерів вибирають саме цей період. Зазначу, що ви можете зібрати майже половину всієї колекції цього періоду за вельми невеликі гроші. 

2. Колекціонування радянських, та бон російської імперії  але з самого початку їх появи. Принцип не відрізняється від першого, але бони до 1898 деколи коштують більше ніж нова іномарка, так що добре зважте ваші можливості. Сюди ж можна додати різні місцеві випуски періоду громадянської війни.

3. Колекціонування іноземних банкнот певного періоду або території. Зазвичай намагаються зібрати банкноти всіх країн, наприклад, 21 століття. Досить цікаве колекціонування, тим більше, що банкноти іноземних держав коштують у колекціонерів невеликих грошей.

4. Колекціонування грошових сурогатів – різні папірці, замінники грошей, офіційні та неофіційні.

5. Колекціонування ювілейних банкнот. Наприклад, знамениті американські два долари.

6. Колекціонування «по картинці». Подобаються вам, наприклад, пташки, і ви збираєте банкноти, що містять зображення птахів.

7. Колекціонування цікавих номерів банкнот. Це на особливого естета. Цікавими номерами можна вважати такі 4444444, 1234321, 1000000 і т.п. Або ж просто номер дата свого народження, народження дружини, тещі, собаки і т.п.

Природно, мало хто обмежується тільки одним принципом, колекціонування банкнот наскільки деколи захоплює, що ви поступово доводите колекцію до таких масштабів , що доводиться купувати кілька штук нових альбомів , щоб розмістити чергову партію «іноземність» і « касирів за алфавітом».

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: