Коли цвітуть проліски?

У багатьох весна асоціюється з першими теплими променями сонця, щебетанням птахів і, звичайно ж, пролісками. Ці маленькі квіти так цінуються саме через те, що насолодитися їх красою можна всього лише раз в році і дуже нетривалий час. Але чи багато Ви знаєте про проліски?
 
Якщо хочете знати більше – просто дочитайте цю статтю до кінця. Пролісок – скромна, на перший погляд, рослина невеликого розміру. Саме пролісок першим оживає після довгої холодної зими в лісах і навіть у деяких садах. Як розквітає пролісок? Спочатку він випускає кілька лінійних листочків, а потім вже починає цвісти білими дзвіночками, які поникло дивляться вниз.
 
Цій невеликій і такій тендітній на вигляд рослині не страшні ні весняні заморозки, ні навіть злі зимові морози.
 
Взагалі пролісок відноситься до сімейства амарилісових рослин і має 12 або навіть 18 видів. Латинська назва цієї рослини означає «молочна квітка», тобто вказують на те, що рослина з’являється буквально з-під снігу. Для того щоб проліски відчували себе комфортно і могли зацвісти, необхідно, щоб навколо них було багато вологи. Також ці рослини люблять півтінь, хоча і потребують невеликої кількості сонячного світла під час цвітіння.
 
Крім цього, проліски люблять морозні зими, не дивлячись на те, що самі квіточки дуже крихкі на вигляд.

Поява пролісків говорить про швидкий прихід весни. Саме ця квітка символізує відлигу і прихід нової пори року.
 
Але коли цвітуть проліски? Взагалі, більшу частину року ці квіти проводять під землею у вигляді цибулин. Восени ці самі цибулини починають прокидатися і дорощують свої коріння. І, нарешті, в кінці зими або вже ранньою весною цибулини починають проростати невеликими рослинами з білими квітами. Після того, як проліски відцвітуть, їх листя і дзвіночки починають відмирати, тим самим забезпечуючи живильними речовинами цибулину, яка вже через рік зможе подарувати нові квіти.
 
Підсніжники являють собою, як уже говорилося, невеликі рослини, висотою 10-15 сантиметрів. Відрізнити їх можна не тільки по невеликому розміру, але і по лінійному листі і квітами, що спадають, кожен з яких складається з шести оцвітин (по 3 внутрішніх і зовнішніх). Колір дзвіночків – білий,  іноді прикрашений зеленими цятками або смужками.
 
Взагалі проліски, коли з’являються, потребують великій кількості вологи і невеликій кількості сонячного світла і тепла. Саме тому вони починають розквітати в той час, коли зима ще не закінчилася, а весна ще не почалася. В принципі, проліски з’являються щороку в різний час, залежно від того, коли починається відлига. Чим раніше закінчується зима, тим раніше можна милуватися цими ніжними квітками. Так, найчастіше проліски з’являються наприкінці лютого – на початку березня, радуючи своєю ніжною красою багатьох жінок на міжнародне жіноче свято восьмого березня.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Комментариев: 1
  1. Аноним

    :cry: :evil: ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :cool: :arrow: :???: :!:

Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: