Коли дитина починає чути?

Розвиток органів чуття у новонародженої дитини – це питання не до кінця вивчене, тому до цих пір залишається спірним. Зокрема, коли новонароджена дитина починає чути і бачити?

Насправді ваш малюк ще на етапі свого внутрішньоутробного розвитку чує голос мами і тата, закриває оченята на яскраве світло, тобто вже має ознаки формування слухового і зорового аналізатора. Далі ми розглянемо, коли починають чути новонароджені діти. У скільки і як починають чути новонароджені діти?

Багатьох молодих батьків насторожує, що малюк, якого тільки принесли з пологового будинку додому, не реагує на звуки, не прокидається від сторонніх шумів (телевізора, стукоту в сусідній квартирі). Цікаво те, що дитина у сні може не реагувати на гучні звуки, але прокидатися від шепоту. Дитина здатна упізнати голос своєї мами, а в подальшому навчиться розрізняти голоси всіх членів сім’ї, які з ним взаємодіють. Так що малюк відмінно чує з самого народження, просто не реагують на ці звуки.

З якого віку чують новонароджені?

Дитина ще не встигне з’явитися на світ, а вже бачить і чує. Новонароджена дитина настільки сприйнятлива до зовнішніх подразників, що в стані неспання здригається від гучних і несподіваних звуків. А почувши голос мами, дитина може пожвавитися, активно стискати кулачки і перебирати ніжками. Дитина здатна запам’ятати казки, вірші та музику, які часто чув на останніх тижнях вагітності, а коли вона чує їх після народження, то вона заспокоюється і засинає. Новонароджена дитина дуже сприйнятлива до зовнішніх подразників, тому в його присутності потрібно говорити спокійно, щоб не налякати.

Як зрозуміти, чи чує новонароджений?

Ближче до 4 місяця життя дитина починає повертати голівку в сторону гучного звуку або голосу. Якщо цього не відзначається, тоді слід показати малюка лікару, щоб перевірити слухові здібності. До речі, якщо малюк занадто захопився брязкальцем або грою з кимось із членів сім’ї, то він може не відреагувати на сторонній шум або голос. Такі епізоди захопленості грою можуть спостерігатися у дитини до трирічного віку.

Як бачимо, слух у дитини не тільки є, але він ще й загострений. Грудні діти краще сприймає звуки низької тональності, тому слід частіше читати йому казки, включати пісеньки, що сприяє розвитку слуху.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: