Коли і як міняти антифриз?

Антифриз системи охолодження автомобіля, як і будь-яка інша рідина, яка обслуговує роботу двигуна, після відпрацювання покладеного їй ресурсу потребує заміни. Як правило, це треба робити після пробігу автомобіля 45-50 000 км.

Хоча, кажуть, що на автомобільних ринках вже з’явився новий вид антифризу, що дозволяє автомобілю проїхати без заміни близько 100 000 км, але він коштує не дешево. У процесі роботи двигуна антифриз поступово починає втрачати свої властивості і виникає загроза появи окислень і корозії в системі, особливо в моделях автомобілів з радіаторами, виготовленими з алюмінію.

Можна, звичайно, скористатися послугами автомобільного сервісу, де вам замінять антифриз. Але, краще все-таки це зробити самому, і придбати цінний досвід. Тим більше, зроблена робота своїми руками завжди якісніша. Розглянемо цю процедуру детальніше.

Для досягнення поставленої мети машину бажано, але не обов’язково, треба встановити на естакаду або яму для огляду. Дамо автомобілю охолонути. Потім, потрібно підготувати ємність для зливу, підставити під зливний кран, відкрити кришку радіатора і зливний кран. Вся, рідина благополучно витече.

Але, є автомобілі, на яких немає зливного крана на радіаторі, особливо на іномарках. Що робити в такому випадку? Треба послабити хомут нижнього патрубка радіатора і зняти його, попередньо підготувавши якісь пристосування і ємність для зливу. Можна просто розрізати порожню каністру з під антифризу уздовж, вийде хороший піддон і підставити його в потрібному місці.

Наступний етап – промивка. Після того, як старий антифриз злили, систему охолодження треба промити. Заливаємо дистильовану воду, додавши в неї і розчинивши трохи каустичної соди. Запустити двигун і дати йому прогрітися. Після, необхідно дати машині охолонути, злити воду і повторити процедуру без соди. Робити це потрібно до того моменту, поки з системи не почне витікати чиста вода.

Після цього, закрити кришку радіатора і зливний кран, або надіти і затиснути хомут і можна заливати новий антифриз (тосол). Заправивши автомобіль свіжим антифризом, включіть двигун, а також опалювальну пічку салону, дайте автомобілю прогрітися, щоб антифриз рівномірно поширився по всій системі охолодження. Перевірте також роботу датчика охолоджувальної рідини і герметичність системи в цілому.

До речі, свіжий антифриз, можливо не весь, дає «усадку», тобто після прогрівання з нього виходять гази і виникне необхідність долити рідину до необхідного рівня. Не лякайтеся, це нормальне явище, але якщо рідина і далі продовжує кудись діватися – значить треба шукати витік.

Є спеціальна присадка для антифризу, у вигляді порошку, яку додають в рідину, для закупорювання дрібних щілин.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: