Батьки часто стикаються з нерозділеним думкою різних фахівців по догляду за немовлям – у пологовому будинку дають одні поради, дільничний педіатр інші, так, коли можна давати воду новонародженому і чи потрібно це робити взагалі? У цьому ми і спробуємо розібратися.

 
Деякі вважають, що давати воду маляті необхідно і робити це можна вже через тиждень після його народження. Але не всі лікарі погодяться з цим. Справа в тому, що надалі дитина може поступово відвикнути від грудного молока, що зовсім не бажано. До того ж, якщо малюк буде споживати менше молока, то, можливо, його вироблення в грудях матері незабаром припинитися. Тому за поведінкою новонародженого потрібно добре стежити. Якщо він знаходиться на грудному вигодовуванні, то варто звести споживання води до мінімуму, адже материнське молоко містить всі необхідні вітаміни, мікроелементи і рідину в тому числі, необхідні для повноцінного розвитку. Тоді в яких ситуаціях і коли можна давати воду новонародженому, не завдаючи шкоди?
 
Навіщо давати воду новонародженому?
 
Якщо материнське молоко виявиться занадто жирним, то у дитини може виникнути потреба в додатковій рідини. У такому разі його можна напоїти кип’яченою водою (температурою близько 20 – 25 градусів) з ложечки. При цьому не слід наполягати, якщо карапуз відмовляється пити воду, наприклад, щільно закриває рот. Зазвичай, саме немовля може захотіти пити тільки в жарку пору року, або ж якщо він занадто активно рухається. Не рекомендується давати новонародженому солодку воду або чай. Це може послужити початком розвитку шкідливих харчових звичок. Якщо ж ви вирішили поїти свою дитину водою, то робіть це з граничною акуратністю. Не забувайте, що малюк зовсім недавно з’явився на світ і ще не вміє пити з ложки. Також не переборщіть з кількістю. Зазвичай, крихті досить випивати близько трьох чайних ложок.
Бувають випадки, коли дитина перебуває на штучному вигодовуванні. Тоді вода йому просто необхідна. Якою б збалансованою не була суміш, вона все одно ніколи не зможе зрівнятися з грудним молоком. Тому тут вже слід простежити, вистачає малюкові води чи ні. І якщо він здається неспокійним в перервах між годуваннями, то це явна ознака нестачі рідини.  У наш час існує спеціальна дитяча вода. Вона ділиться на дві категорі: питна (для дітей віком від шести місяців) і вода для відновлення, вона ідеально підходить для приготування їжі новонародженим, які знаходяться на штучному вигодовуванні.
 
Малюки, як і дорослі, можуть захворіти. І цілком природно, що лікар випише ліки, вживання яких неможливо без води. Деякі розчиняють їх у молоці. Однак це не бажано робити, так як молоко може негативно позначитися на властивостях ліків. Якщо дитина захворіла, лікарі рекомендують підвищити кількість споживаної немовлям води приблизно на 30мл на кожен кілограм ваги. Якщо ви будете виконувати цю пораду, то попередете не тільки зневоднення, а й підвищення температури.
 
З третьої чи другого тижня життя у малюка можуть з’явитися коліки. Щоб полегшити біль, давайте дитині замість води настій фенхелю, який продається в будь-якій аптеці. Якщо ви прийдете до лікаря, то, швидше за все, лікар порадить вашому малюкові пити даний настій в якості профілактики. Такий відвар займає лідируючі позиції в боротьбі з кишковими коліками. Настій фенхеля ще називають укропной водою, але настоюється він не на насінні кропу, а на насінні фенхеля. Назву ця вода отримала, швидше за все, через схожість двох рослин.
 
Кожна дитина індивідуальна, тому важливо знаходити до неї індивідуальний підхід. Батьки самі повинні вирішити для себе: коли можна давати воду новонародженому, чи буде це корисно для нього чи, може бути, поки це не є сильною необхідністю.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.