Коли настане кінець світу?

Кінець світу, що не відбувся в грудні 2012 р. «апокаліпсис від майя» залишив це питання відкритим. 
 
Найбільш ймовірний час для глобальної катастрофи – період з 2020 по 2040 р. будуть отримані технології, над якими людина може втратити контроль. Звичайно, необов’язково все закінчиться масовою загибеллю – люди можуть і вижити, але деградують або виявляться в залежності. Ймовірність кінця світу в цей період – 50 %.
 
У темі кінця світу немає ніякої містики, а є реальні загрози людству. Скажімо, ризик загинути від астероїда не дуже великий. А ось ядерна катастрофа цілком можлива. Один зі сценаріїв – використання великої водневої бомби з оболонкою з кобальту – 59. Така бомба отримала назву «Машина судного дня». Таку зброю створити поки не вдалося, однак теоретично вона можлива.
 
Але головні ризики пов’язані з розвитком штучного інтелекту, нанотехнологій і біозброї. Є гіпотетичний сценарій під назвою «Сірий слиз»: некеровані нанороботи, виконуючи програму саморозмноження, поглинуть біомасу Землі, буквально з’їдаючи все живе. Величезні можливості у біотехнологій. Вже зараз можна маніпулювати ними, що називається, на дому, в міні- лабораторії. А генетичні коди багатьох небезпечних вірусів (наприклад, грипу «іспанка», викосив на початку ХХ ст. 100 млн чоловік) викладені в Інтернете.

Можливі дати кінця світу
 
2021 – Може відбутися зміна магнітних полюсів Землі.
 
2036 – Астероїд Апофіс може врізатися в Землю.
 
2060 – Апокаліпсис за розрахунками Ісаака Ньютона та біблійної книги Данила.
 
2280 – Якийсь дослідник Корану знайшов у ньому цю дату кінця світу.
 
3797 – Дата , зазначена Нострадамусом в листі синові Цезарю .

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: