Коли садити помідори на розсаду?

Томат, або помідор, є одним з найбільш улюблених овочів на території нашої країни. Червоний плід володіє чудовими смаковими якостями. Він з успіхом застосовується в салатах, консервації, гарячих стравах. А томатний сік – улюблений напій і маленьких, і дорослих. Але перед тим, як помідор потрапляє до вас на стіл, він повинен пройти довгий шлях від маленького зернятка до наливного, соковитого плода.
 
Звичайно, багато хто зараз купують фрукти і овочі в супермаркетах чи на ринку. Але на якість томатів впливають умови їх вирощування. Тому, якщо ви маєте таку можливість, то буде набагато краще, якщо помідори будуть вирощені вами самостійно. А для отримання хорошого врожаю цих овочів потрібно дотримати безліч умов. Деякі навіть не знають, коли садити помідори на розсаду, адже це дуже важливий момент.
 
Перед тим, як томати будуть висаджені на грядці, вони повинні вже гарненько розвинутися. Справа в тому, що батьківщина «золотого яблука» – більш теплі країни Америки. Зими там коротші і насіння, посаджене відразу в землю, вже отримує достатню кількість тепла. У наших умовах в той час року, коли томати повинні вже прорости, ще непоодинокі сильні морози. Тому й доводиться вирощувати розсаду в теплі у себе на підвіконні або в парнику.
 
Однозначної відповіді на питання, коли садити помідори, визначити не можна. У різних регіонах країни – різний клімат. Відповідно овочі отримують неоднакова кількість тепла і сонячного світла . Робить вплив і конкретний сорт томатів, адже вони теж мають свої терміни дозрівання і темпи зростання. В принципі, одна з умов для визначення часу посадки приблизно наступне – на той момент, коли настане час висаджувати розсаду у відкритий грунт, рослини повинні бути зміцнілими, але на них не повинно бути сформувалися зав’язей і вже тим більше – розкрилися квітів. Адже деякий час після пересадки у відкритий грунт розсада «хворіє». Якщо вона буде недостатньо підрослою, ви попросту не дочекаєтеся врожаю, адже рослини зів’януть. А пересадка в момент цвітіння черевата тим, що плоди вийдуть недорозвиненими. Що також позначиться на тому, що ви зберете восени.

Другий фактор, який слід врахувати – коли розсада досягне оптимального моменту у своєму розвитку для пересадки у відкритий грунт, на вулиці повинна вже стояти досить тепла погода. Знову-таки, якщо посадити занадто рано, то доведеться висаджувати помідори в де-небудь в середині квітня, коли ще нерідкі сильні заморозки. Ослаблій рослині це навряд чи стане корисно. З іншого боку, якщо посадити занадто пізно, то період дозрівання може припасти на осінь. Знову виникає проблема заморозків, а самі плоди можуть попросту поспіти не до кінця. Звичайно, зелені помідори теж застосовуються в консервації та салатах, але ж будь-який городник переслідує зовсім іншу мету, чи не так?
 
Якщо приблизно сказати, то для сортів з не дуже пізнім періодом дозрівання час, коли сіяти помідори на розсаду найкраще, випадає приблизно на середину березня. Знову-таки зі своїми поправками. У випадку, якщо ви збираєтеся ростити томати в теплиці, то можна почати посадку і раніше де-небудь в середині лютого. Але в цьому випадку теплиця повинна забезпечувати всі необхідні умови для росту і дозрівання овочів.
 
 
Якщо ви хочете, щоб томати нормально зійшли, то перед тим, як сіяти їх у себе на підвіконні, насіння попередньо повинні зберігатися в певних умовах і пройти певну обробку. Зберігати зібрані восени насіння краще всього в полотняних мішечках або паперових конвертах у досить сухому і темному місці. Коли настане потрібний момент, їх потрібно піддати процедурі знезараження. Для цієї мети підходить 1 %-ний розчин перманганату калію. Злегка підігрійте його і протруїти ним насіння. Після цього промийте їх у проточній воді і помістіть на деякий час в термос з несильно гарячою водою. Після цього, просушіть насіння на відкритому повітрі. Для пророщування слід розкласти їх на вологій тканині в теплому місці. Коли наклюнутся ледь помітні паростки – насіння готові до посадки в землю.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: