Коли у дитини заростає тім’ячко?

Коли у дітей заростає тім’ячко… Череп дитини складається з окремих кісток, які швидко ростуть і змінюють свою форму. Внаслідок  стику 3-х і більше кісток утворюються порожні простору. Ці порожні простору заростають міцної сполучною тканиною (перетинкою) і називаються тім’ячками. Всього у малюка виділяють 6 основних тім’ячок. Найбільше – переднє. При правильному розвитку воно може заростати аж до дворічного віку. Батьки завжди стурбовані тим, коли у дітей заростає тім’ячко. Тому їм слід добре розбиратися в деяких аспектах розвитку тім’ячка, знати не тільки їх кількість, але і розміри, форму, швидкість їх закриття. Тоді вони не будуть турбуватися, адже будуть точно знати той вік, коли заростає тім’ячко у дитини.
 
Коли у дитини заростає переднє і заднє тім’ячко
 
Більшість малюків, народжених в строк, мають тільки два яскраво виражених тім’ячка. Решта або заростають дуже швидко, або дуже мало помітні. Тім’ячка жодною мірою не перешкоджають росту черепа, адже він переважно росте по краях і в центрі. Зростання черепа пов’язаний з ростом головного мозку, і, отже, найбільш значущі деформації спостерігаються в перші два роки життя малюка. Природно, у тім’ячків є спеціальне призначення, адже вони забезпечують еластичність черепа не тільки під час пологів, але і протягом перших кількох років життя дитини. Малюк робить свої перші кроки, при цьому багато падає і вдаряється. Відкрите велике тім’ячко зберігає еластичність черепа при ударі, тим самим захищає дитину від травм.

Коли у дітей заростає джерельце, то воно поступово костеніє по краях, і відповідно зменшується в розмірах. При народженні дитини і в майбутньому оцінюється два основних тім’ячка: мале (заднє) і велике (переднє). Формула для оцінки розмірів тім’ячка наступна:(Поперечний діаметр тім’ячка + поздовжній діаметр тім’ячка) / 2 нормальні розміри малого тім’ячка, коливаються від 0,5 до 0,7 см. Закривається тімячко на другому місяці життя. Розміри переднього можуть дуже сильно відрізнятися один від одного, але нормою вважається 0,6-3,6 см. Терміни закриття переднього (великого) суто індивідуальні. Якщо існують відхилення в розвитку малюка, то тім’ячко виглядає, як пульсуюча ділянка шкіри (опуклий або запалий), ромбовидної форми.
 
Швидке або уповільнене закриття тім’ячка може свідчити про хворобу дитини. Батькам не варто відразу ж бити тривогу, але проконсультуватися з лікарем потрібно обов’язково. При занадто великих розмірах тім’ячка або його повільному закритті можна говорити про наступні хворобах : рахіт, вроджений гіпотиреоз, синдром Дауна, ахондродисплазію. Раннє закриття тім’ячка не завжди свідчить про хворобу. У тому разі якщо дитина хвора, то найчастіше лікарі констатують наступні захворювання: краніосиностоз, аномалії розвитку головного мозку. Діагностику проводять також, оцінюючи зовнішній вигляд тім’ячка і рівень його пульсації.
 
Не потрібно ніяких спеціальних засобів догляду за тім’ячком дитини, його можна мити під час купання. Головне при цьому не розтирати його.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: