Коли з’явилася реклама? Історія реклами!

Родоначальниками рекламної справи можна назвати глашатаїв стародавнього світу. Давньоримський глашатай говорив про себе «Рекламаре», що означає «викрикую».

Насправді ім’я першого рекламіста, також , як і ім’я першого пекаря, хлібороба, історія не зберегла. Історія взагалі зберігає імена тільки знаменитостей. Давайте пошукаємо серед них.

Може бути це перський цар Дарій I, і його зображення на Бегістунскій скелі на південному сході від Тегерана. Цар на цьому зображенні зневажає ногами керівника бунтівників. Це картина як би попереджає всіх, хто хотів би повстати проти Дарія. Можна вважати це зображення прообразом сучасної політичної реклами.

Можливо це давньоримський лихвар, який накреслив на вапняній стіні оголошення про продаж раба: «Він чудово чує обома вухами, бачить обома очима. Гарантую його помірність в їжі, чесність, покірність». Це прообраз звичних нам дощок оголошень.

Можливо, серед перших рекламників були жителі Помпеї, Геркуланума і Стабія, які загинули трагічно в 79 р. до н.з. У них археологами були знайдені дотепні засоби зазивання клієнтів. Лікарі виставляли біля своїх дверей кровопускні банки , молочник розміщував малюнок кози, булочник – серп, а продавець птахів – клітку.

Можливо, одним з перших рекламних видань була перша рукописна газета «Acta Diurnu» («Щоденні події»), що виходила в Стародавньому Римі. Вона містила оголошення про народження, шлюби, смерті, різні події, гладіаторські бої, нові лазні. Саме з неї виросла нинішня гігантська машина періодичної преси – основою сьогоднішньої майданчики для реклами.

У Месопотамії будь-який серйозний торговець мав свою емблему – прообраз сучасних товарних знаків.

Всі наведені приклади лише доводять те, що першу рекламу знайти неможливо.

Витоки реклам у спілкуванні між людьми. Але не всяке спілкування можна назвати рекламою. Звичайна бесіда – це не реклама, похвала первісного мисливця – теж. Ближче до реклами переговори торговців. Але найбільш точним буде твердження, що реклама народилася, коли з’явилося друкарська справа, саме тут з’явилася реклама, оголошення, як особлива діяльність. Сама древня реклама, що з’явилася більше 2500 років тому на камені, говорить: «Я, Ріно з острова Крит, з волі богів тлумачу сновидіння». Цей камінь був знайдений при розкопках Мемфіса і зараз зберігається в каїрському музеї.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: