Колір дитячої кімнати, вибираємо колір для дитячої?

Дитяча кімната – це місце, в якому бажано дотримуватися деяких рекомендацій щодо колірної гамми всієї кімнати. Крім цього багаті знання допоможуть оформити дитячу кімнату так, щоб у ній поєднувалися різні зони (зона ігор і т.п.)

 
Колір для дитячої кімнати
 
Колір дитячої кімнати залежить не тільки від шпалер, але і від аксесуарів (від поличок, меблів і т.п.). Фіранки, полиці, меблі, настінні годинники – все це створює певну колірну гамму. При цьому варто зауважити, чим яскравіше аксесуари, тим блідіше повинні бути шпалери. І навпаки, якщо в кімнаті яскраві шпалери – навколишні предмети повинні бути менш насиченого кольору. В іншому випадку дитина від занадто яскравою кімнати незабаром почне втомлюватися.
 
Крім цього, бажано, щоб в дитячій кімнаті було місце нейтрального кольору, де зір дитини буде відпочивати. Колір кімнати повинен допомагати дитині відчувати себе комфортно. Тому, перш за все, колір дитячої кімнати повинен вибиратися в залежності від темпераменту дитини. Коли дитина ще занадто мала, коли про темперамент судити занадто рано, коли малюк більший час спить, кімнату бажано зробити не особливо яскравою, колір навпроти повинен бути приємний зору, заспокоювати. Взагалі, в дитячій кімнаті занадто яскраві кольори використовувати потрібно обережно.Краще всього використовувати більш приглушені кольори – фісташковий, неособливо яскравий – жовтий (приглушений жовтий) і.т.п.
 
Інтерпретація кольору
 
Тепер з’ясуємо, які кольори більш кращі дитині.
 
Жовтий колір. Отже,почнемо з жовтого кольору. Цей колір піднімає настрій, позитивно впливає на інтелектуальний розвиток, активізує розумову діяльність. Але занадто багато жовтого кольору в кімнаті бути не повинно, так як зір дитини незабаром втомиться від яскравого, він почне дратуватися і плакати.
 
Синій колір. Уповільнює серцебиття, викликає розслаблення. Уникайте занадто великої кількості цього кольору, достаток синього може призвести до депресії.
 
Зелений колір. Зелений колір самий доброзичливий, не викликає нервової напруги. Навпаки, зелений колір радує око, заспокоює і допомагає людині підтримати гарний настрій. Так що зелений колір найдоречніший для дитячої кімнати. Тільки не використовуйте темні кольори зеленого, краще всього зелений постільного кольору.
 
Червоний колір. Червоного в дитячій кімнаті повинно бути якомога менше. Крім того, що червоний активує розумову діяльність, він здатний викликати агресивний стан.
 
Взагалі, що стосується оформлення дитячої кімнати, то тут краще всього використовувати саме пастельні тони. Такі кольори не будуть дратувати дитини.Часто, розглядаючи фотографії складеного інтер’єру в дитячих кімнатах, виникає відчуття, що дизайнери грають на змагання, хто яскравіше розфарбує кімнату. У першу секунду, коли бачиш таку фотографію виникає розчулення, а коли придивляєшся до неї, намагаєшся себе уявити в ній, розумієш, що довго такого кольору не винесеш. Звичайно, у дорослого і дитини трохи інше сприйняття кольору. Дитині для його розвитку просто необхідні яскраві кольори, але у всьому має бути міра. Від занадто яскравих і строкатих кімнат діти втомлюються.Найкраще, як було вже сказано використовувати пастельні тони.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: