Корисні поради автомлбілістам.

Якщо двигун в режимі холостого ходу працює нестійко або «троїть», в глушнику лунають характерні хлопки, відчувається втрата потужності, а під навантаженням автомобіль смикається – найімовірніше, «винна» свічка. Це призводить до значних перевитрат палива. Щоб виявити несправну свічку, рекомендується по черзі знімати дроти високої напруги. Несправною буде та свічка, при відключенні якої ви не відчуєте зменшення частоти обертання колінчастого вала. Можна визначити непридатну свічку і за зовнішнім виглядом – вона зазвичай покрита чорною кіптявою, іноді до того ж буває вологою.

У процесі експлуатації автомобіля замаслюються і обгорають контакти переривника, змінюється між ними зазор в розімкнутому стані. Це може призвести до погіршення пускових якостей двигуна, втрати потужності, перевитрати палива. Щоб уникнути цього, рекомендується періодично, приблизно через 10 тисяч кілометрів пробігу, прочищати контакти надфілем,протирати їх ганчірочкою, змоченою в бензині, і просушувати – потримати в розімкнутому стані 5 – 10 секунд. Потім потрібно відрегулювати зазор, використовуючи щуп. Заодно корисно зачистити і окислені контакти бігунка розподільника і кришки. Після чого кришку слід особливо ретельно протерти насухо зовні і зсередини.

На економічність двигуна помітно впливає стан повітряного фільтра: якщо він сильно забруднений, різко зростає витрата палива, двигун перегрівається, потужність його падає. За інструкцією замінювати фільтр потрібно після 10 тисяч км пробігу. Однак при їзді по курних дорогах робити це потрібно, як правило, набагато раніше – вже через 5 тисяч км пробігу. Якщо при цьому не виявиться нового фільтру, тимчасово можна скористатися старим, попередньо прочистив його. Для цього потрібно зняти з нього зовнішню обкладку і продути паперовий елемент зсередини стисненим повітрям.

Регулювання рівня палива в камері поплавця карбюратора не слід вести на око, навіть якщо у вас хороший окомір і деякий досвід. Краще всього використовувати для цієї мети калібр. Висота його повинна бути 6,5 або 7,5 мм залежно від моделі двигуна. Виготовити калібр можна з шматочка текстоліту або іншого матеріалу, який легко обробляється. При цьому треба мати на увазі, що калібр прийнятний тільки для карбюраторів «Жигулі».
Якщо ви зібралися в далеку дорогу на вашому автомобілі вперше, протяжність маршруту в один бік не повинна перевищувати 2000 кілометрів, а добовий пробіг – 500-600 кілометрів.
 
Використовуючи рух за інерцією, ми як би відновлюємо енергію, витрачену на розгін автомобіля. При різкому гальмуванні ця енергія не відновлюється, а витрачається на подолання сил тертя. Навичка водія максимально використовувати рух за інерцією і правильно гальмувати дозволяє йому заощадити від 20 до 30% палива.
Масло в двигун слід заливати до рівня між нижньою і верхньою відмітками на показнику рівня масла. При рівні вище максимальної позначки різко збільшується витрата масла і погіршується робота двигуна. Це відбувається через те, що шатуни і щоки колінчастого валу, вдаряючись об поверхню масла, розбризкують його і воно може витікати через нещільності масляного картера. Велика кількість масла потрапляє, крім того, на стінки циліндрів в камеру згоряння. Там воно згорає і утворює нагар, який і-погіршує роботу двигуна.

При заправці автомобіля паливом в спекотну погоду не слід заливати його «під пробку». При нагріванні обсяг бензину в баку може збільшуватися до 2 літрів,що призводить до його втрат.
Після тривалої стоянки автомобіля, наприклад вночі, слід уважно оглянути місце під автомобілем. У разі пошкодження будь-яких вузлів залишаться плями, що утворилися в результаті витоку палива або масла. Якщо поверхня під автомобілем залита сильно, можна підкласти під автомобіль газети, щоб визначити, яка система негерметична.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: