Корисні властивості кураги.

Курага не тільки дуже смачний, але і корисний сухофрукт. За словами дієтологів, курага допомагає при лікуванні серцево-судинних хвороб, анемії і хворобах шлунково-кишкового тракту, ще вона корисна для зору.
 
У куразі солі калію превалюють над солями натрію, тому вона вважається дієтичним продуктом. У ній багато магнію, тому вона входить в дієту людей, які страждають від гіпертонії і недокрів’я. Також в цьому продукті присутня безліч рослинних волокон, які допомагають очистити кишечник.
 
Курага багата на вітамін А, без якого неможливе нормальне функціонування людського організму. Вона має легкі сечогінні властивості, настій або відвар з неї, прописують при хворобах нирок і серцевих захворюваннях.
 
Курага корисна для діабетиків, її рекомендують вживати при гіповітамінозі, хворобах щитівки. Вона є однією зі складових безлічі гомеопатичних ліків.
 
Відомо, що в сушених абрикосах присутні трохи вітамінів, але при цьому в них міститься безліч мінеральних речовин (калій, фосфор, магній, кальцій, залізо), яких в куразі навіть більше, ніж у свіжих плодах абрикоси, а також в ній є велика кількість пектину, вітаміну В5, органічних кислот, які виводять з організму важкі елементи і радіонукліди. У куразі присутньо багато сахарози, фруктози і глюкози (всього більше 80 %).

Дієтологи неспроста радять робити «розвантажувальні дні » і їсти виключно сухофрукти. Або хоча б вживати перед їжею трохи кураги, додавати її в ранкові каші. Сушені абрикоси вельми калорійні, в 100 грамах приблизно 232 ккал (у той час як у свіжих – 44 ккал). При цьому всі калорії в них натуральні, легкі і корисні, а цукор у них – це глюкоза і фруктоза (ні холестерину, ні жирів). У процесі сушіння фрукти бідніють на вітамін С (аскорбинова кислота), але вони містять у собі в концентрованому вигляді різні мікроелементи (залізо, калій, каротин, кальцій, фосфор) і вітамін В5. Курага дуже корисна для здоров’я, вона дозволяє виводити холестерин. Каротин (вітамін А), якого в ній достатньо, у тому числі бере участь в утворенні статевих гормонів і корисний для зору. Відвари і густі настої із сушених абрикос часто застосовуються для профілактики серцевих ниркових хвороб, так як вони мають сечогінний ефект. Курагу прописують дітям при гіповітамінозі.
 
Як і будь-яким іншим сухофруктом, курагою не можна сильно захоплюватися. Маса клітковини в абрикосі зростає в міру його просушування з 2 г в 100 г продукту до 18 г. Це може викликати діарею.
 
Курага часто входить до складу так званих « Магнієвих» дієт, які призначають при недокрів’ї та гіпертонічної хвороби серця. Вона має негрубу клітковину і тому легко сприймається в шлунково-кишковому тракті (особливо якщо курага відварена або замочена). Курага небагата на вітаміни, вони навіть у малих дозах сприяють підтримці балансу корисних речовин в організмі, що вкрай важливо взимку і навесні.
 
Іноді курагу призначають при захворюванні на цукровий діабет. Єдине, діабетикам рекомендується не зловживати сушеними абрикосами узбецьких і таджицьких сортів, в них міститься до 80% цукру.
 
Рекомендується їсти в добу приблизно п’ять штучок кураги. Оптимально вживати її як легкий «перекус». Тоді, за словами дієтологів, поживні речовини краще засвоюються.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: