Корисні властивості любистку.

З давніх часів люди використовували унікальні властивості рослин, застосовуючи їх у всіх сферах життя, починаючи від кулінарії, закінчуючи магічними обрядами. Одним з таких «універсальних» рослин є любисток. Ця дивовижна травичка століттями використовувалася для лікування, набуття краси і навіть для духовного захисту.  

Країною походження любистку вважається Іран, але його також можна зустріти в дикорослому вигляді в Європі та Америці. З часом ця травичка прижилася і в середній смузі, так що сьогодні любисток можна вирощувати в будь-якому городі. Корисні властивості любистку широко використовувалися у всіх сферах життя.

Раніше вважалося обов’язковим, щоб  біля будинку ріс хоча б один кущ. Люди вірили, що чим вищою і сильнішою стане рослина (ріс її  може досягати двох метрів), тим більше любові і благополуччя прийде в їх будинок.

Любисток досить невибагливий, і саме тому такий популярний – щоб його виростити не потрібно прикладати багато зусиль, а користь від рослини просто колосальна.

Склад і користь

Чим же зумовлена ​​така популярність любистку і які корисні компоненти роблять його одним з найвідоміших рослин в усьому світі? У його стеблі, листках і навіть корінні міститься велика кількість ефірних масел, органічних кислот, мінеральних сполук і дубильних речовин.

У листі міститься аскорбінова кислота, яка допомагає боротися з вірусами і підвищувати імунітет. Любисток має протизапальну дію, заспокоює роздратування і свербіння шкіри, допомагає швидко загоювати рани, ефективно справляється з набряками, мігренню, недокрів’ям, прекрасно тонізує організм.

Останні дослідження показали, що рослина може захистити від радіоактивного випромінювання.

Незважаючи на всі корисні властивості любистку, при лікуванні потрібно дотримуватися суворого дозування. Переборщивши, можна викликати серйозні проблеми з нирками. Також категорично заборонено робити відвари з корінної частини рослини, оскільки в ній, крім корисних елементів, містяться сильні отруйні речовини.

Протипоказання:  

  • виразкові процеси в шлунку;  
  • вагітність;  
  • виразка кишечника;  
  • ниркова недостатність.

Протипоказання до застосування любистку обумовлені тим, що він викликає сильний приплив крові до тазової області, тому у вагітних можуть відбутися передчасні пологи, а люди з захворюваннями шлунково-кишкової системи можуть отримати загострення виразки.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: