Користь горіхів!

Прийшла зима, і з нею Різдвяний піст. У цей період навіть людям, що не дотримують церковні традиції рекомендується обмежити в їжі кількість м’яса. Це можна зробити абсолютно безболісно для загального стану організму – НЕ відчуваючи занепаду сил. Допоможуть рослинні продукти з високим вмістом білка – наприклад, горіхи. Горіхи і в непостні дні вельми і вельми корисно включати в щоденний раціон. Це джерело найцінніших речовин, створений для харчування самою природою. Йод, сірка, селен, молібден і мідь підвищують імунітет і здатність до адаптації в критичних екологічних умовах, калій необхідний для загального зміцнення і росту організму, фосфор і марганець забезпечать активну роботу серця і мозку.
 
Не дарма мудреці Сходу віщали, що плід горіха – це мозок, а горіхове масло – розум. На Русі волоські горіхи називали не інакше як «святом мозку». А в Єгипті епохи фараонів жерці забороняли простолюду вживати горіхи, щоб не ставали мудрішими. У наш час, слава богу, розумнішати не забороняють, навіть спеціально додають в шоколад та інші солодощі ядра різних горіхів. Розібратися б, наскільки відрізняються їхні види своїми властивостями, і вибрати найбільш необхідні і корисні для себе.
 
Саме під час постів і лікувального голодування особливо рекомендують кедровий горіх, незвичайно багатий біологічно активними речовинами, необхідними для підтримки життєдіяльності організму. На відміну від інших горіхів, він визріває в суворому сибірському кліматі. Навіть невелика жменя горішків забезпечить вам відчуття ситості на кілька годин. За вмістом фосфору кедровий горіх перевершує всі інші. При вживанні з медом він очищає нирки від піску. Корисний для гостроти зору і при малокровії.
 

Фісташкі також надзвичайно поживні і часто використовуються, щоб зменшити обсяг необхідної для підтримки працездатності їжі. Рекомендуються при підвищених фізичних навантаженнях, при СХВ (синдромі хронічної втоми), при гіпотонії, при ослабленні серцевої діяльності. Вельми любимий чоловіками, ефективний при зниженні потенції, бо містить фолат, цинк і аргінін – природний стимулятор потягу.
 
Один з найпопулярніших – волоський горіх – називають «їжею богатирів». У ньому багато йоду, що особливо цінно при проблемах з щитовидкою, і заліза. У поєднанні з медом цей горіх дуже ефективний при виснаженні та недокрів’ї. Небувала кількість вітаміну F, а також коензим Q10 забезпечила волоському горіху славу вірного засобу для інтенсивного розвитку мозку і поліпшення пам’яті. Він знижує рівень «шкідливого» холестерину і нормалізує кількість «корисного».
 
Фундук вважається еліксиром бадьорості і сили, особливо корисний у похилому віці, в дитячому харчуванні, для зміцнення імунітету. Стимулює серцево-судинну систему. Калій і кальцій в оптимальній для засвоєння формі зміцнюють стінки судин і гладку м’язів серця, необхідні при варикозному розширенні вен, при тромбофлебіті і проблемах з еластичністю капілярів.
 
Солодкий мигдаль ефективно регулює обмін речовин і роботу шлунково-кишкового тракту, має онкопротекторні властивості. Наші пращури розтертим з водою мигдальним горіхом – мигдальним молоком – лікували запалення шлунка і нирок. Свята Хильдегарда Бінгенська, німецька черниця, аббатесса, письменниця, поет, лінгвіст, натураліст, гербаліст, вчений, філософ, лікар, писала: «Хто має « порожню голову», нехай їсть ядра мигдалю – це йому мозок вилікує і колір обличчя дуже красивий зробить».
 
Арахіс, найдоступніший за ціною, демократичний продукт з сімейства горіхів, виділяється високим вмістом вітаміну B9, фолієвої кислоти, яка стимулює кровотворення. Речовини, що входять до його складу, підвищують згортання крові, а поліфеноли, схожі за структурою з антиоксидантами, захищають клітини від дії небезпечних вільних радикалів, не даючи тілу старіти раніше чим потрібно.
 
Але і з таким, здавалося б, нешкідливим продуктом, як горіх, потрібна деяка обережність. Наприклад, очищений арахіс при зберіганні уражається цвіллю, що виділяє мікотоксин, провокуючий ураження печінки і легенів. Тому важливо контролювати терміни зберігання горіхів. Мигдаль краще їсти обсмаженою, так як глікозид амигдалин сирого мигдалю розпадається у кишечнику на синильну кислоту і бензальдегід, які можуть викликати отруєння при вживанні навіть декількох десятків горіхів. Але якщо правильні горіхи їсти правильно, то просто не знайти більш цінного продукту! Користь його неоціненна – і для мозку, і для всього організму в цілому. З’їдаючи по жменьці в день, ви легко станете незвичайно здоровим, незвичайно розумним і кмітливим, і почнете клацати найважчі життєві завдання із задоволенням, як горішки !

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: