Користь груші!

Складно уявити, але ще кілька сотень років тому грушу вживали в їжу тільки після теплової обробки. Вважалося, що сирий фрукт, зірваний з дерева, попросту неїстівний. Сьогодні ж людство не тільки із задоволенням поїдає свіжі плоди, але і з упевненістю констатує: користь груші очевидна і незаперечна.

Очистить тіло

Як і більшість фруктів, груша є природним джерелом найважливіших мікроелементів. Калій, фосфор і мідь – три «кити», на яких тримається її складу; крім того, солодкі плоди багаті магнієм, сіркою, залізом і кальцієм.

Читайте також: Як виростити грушу? Посадка і догляд за грушею.

Користь груші також полягає у великій кількості пектину. Ці волокна природного походження виконують цілий ряд задач, починаючи з стабілізації обмінних процесів в організмі людини і закінчуючи зниженням рівня холестерину. Але найважливіша роль груші як джерела пектину полягає в її унікальній здатності виводити з організму отрути і токсини. Це справжній санітар тіла, очищающий його від радіоактивних елементів, хімічних речовин, що входять до складу пестицидів, а також іонів токсичних металів.

Але і тим, чий організм, на щастя, не отруєний, регулярне споживання груші піде лише на користь. Справа в тому, що цей плід покращує перистальтику кишечника, а також благотворно діє на нирки і печінку.

Корисна груша і вагітним жінкам. Справа в тому, що до її складу входить фолієва кислота, необхідна для нормального розвитку ембріона. А наявність у складі кальцію і фосфору благотворно впливає на стан кісток і зубів майбутніх мам.

Допоможе скинути вагу

Калорійність груші невисока, тому вона відмінно впишеться в раціон тих, хто вирішив в короткі терміни розлучитися з кількома кілограмами. Додаткову допомогу в цьому непростому процесі надасть і високий вміст води в її плодах – близько 80%. А вітаміни С і Е, що є найпотужнішими антиоксидантами, захистять клітини від передчасного старіння і стресів, часто супутніх різкій зміні раціону.

Читайте також: Чим корисна груша?

Вилікує від недуг

Користь груші активно використовується адептами народної медицини. Це пояснюється наявністю в ній такої речовини як арбутин – антибіотика природного походження. Таким чином, гарячий грушевий відвар є відмінним засобом у боротьбі з грипом та ГРЗ. Крім того, даний фрукт показаний до вживання всім, хто страждає анемією. Щоб підвищити рівень заліза в крові, необхідно ретельно розім’яти м’якоть плоду, з’єднати отриману кашку з медом – і не тільки смачні, але і корисні ліки вже готові. Втім, в господарстві знадобляться навіть плоди, що залишилися після компоту. Їх вживання дозволить позбутися від кашлю і задухи.

Збереже красу

Груші знайшлося місце і в косметології. Цей фрукт – справжня знахідка для власників жирної, схильної до запалень шкіри. Маска м’якоті груші дозволить надовго усунути некрасивий блиск і зняти почервоніння. А додавши в кашкоподібного масу трохи морської солі, можна отримати натуральний і дешевий скраб для обличчя і тіла.

Таким чином, користь груші доведена, що називається, «на всіх фронтах». Головне – не забувати мити її перед їжею, щоб уникнути проблем з травленням.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: