Користь і шкода жувальної гумки.

Сучасну людину складно уявити без упаковки бажаною гумки в кишені. Але наскільки безпечний її склад? Стоматологи стверджують, що жувальна гумка приносить величезну користь нашому щелепного апарату, а гастроентерологи виступають проти шкідливого хімічного складу жуйок.

Користь жувальної гумки

Очищає порожнину рота

Звичайно ж, ніяка жувальна гумка не замінить повноцінну чистку зубів. Але в умовах сучасного мегаполісу, коли немає можливості після кожного прийому їжі очищати порожнину рота жуйка є рішенням. Вона чудово справляється з м’яким зубним нальотом і дрібними частинками їжі.

Освіжає подих

Саме для цього вона і була винайдена і цей факт не підлягає сумніву. Тільки в цьому випадку важливо пам’ятати, що ефект «свіжості дихання» після жувальної гумки буде нетривалим. Зверніть увагу, що неприємний запах з рота є причиною багатьох захворювань. Тому маскувати проблему за допомогою жувальної гумки – не вихід.

Зміцнює ясна

Саме жування є основним методом профілактики та зміцнення ясен. Таким чином ризик захворіти на пародонтоз істотно знижується.

Допомагає схуднути

Американські вчені виявили, що регулярне вживання жувальної гумки сприяє схудненню. Це відбувається з двох причин:

  • процес жування прискорює обмін речовин на 19%
  • жувальна гумка сприяє зниженню апетиту

Шкідливі властивості жувальної гумки

Жувальна гумка містить небезпечну речовину аспартам

Це хімічно синтезований замінник цукру. При розпаді аспартама в організмі утворюються всі амінокислоти, аспарагин і фенілаланін, а також небезпечний спирт метанол. Останній є отруйною речовиною для людського організму. Попадання всередину метанолу у кількості 5-10 мл викликає сильне отруєння. В результаті якого можна осліпнути і навіть померти. Зафіксовано більше 30 млн випадків смерті в наслідку отруєння аспартамом.

Вживання жувальної гумки викликає виразку шлунка

Особливо на голодний шлунок. Крім шкідливих хімічних речовин, які потрапляють в порожній шлунок і роз’їдають його стінки, відбувається посилене слиновиділення. Слина луг, нехай і дуже слабкий. Надмірна кількість слини потрапляє в шлунок, де й без того кисле середовище. В наслідок чого істотно підвищується кислотність і збільшується ризик розвитку гастриту.

Жувальна гумка протипоказана вагітним і дітям

Крім аспартама в жувальній гумці міститься й інша шкідлива речовина глутамат натрію (підсилювач смаку і запаху). Американський невролог Джон Олми дослідивши ці дві хімічні добавки прийшов до висновку, що при попаданні глутамата і аспартама в організм людини нервові клітини гинуть через їх перезбудження. Ці речовини велику небезпеку являють для мозку на стадії його розвитку. Тому слід утриматися від вживання жуйки в період вагітності і до самої юності.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: