Користь калини!

Той факт, що калина червона, урожай якої можна збирати аж до пізньої осені, є виключно корисним продуктом прекрасно допомагає впоратися з такими поширеними в осінньо-зимовий період простудними захворюваннями незаперечний, от тільки далеко не всім відомо про те, що це далеко не єдина ціннеавластивість цієї чудової ягоди!

Звичайно ж, основною перевагою калини є напрочуд високий вміст в цій ягоді вітаміну С, так що допомагає у профілактиці та лікуванні застуди – в калині цього вітаміну більше навіть, ніж в рекордсменах з його утримання цитрусових (лимонах, апельсинах). Причому вітамін С в калині здатний прекрасно зберігатися в якому б вигляді цю ягоду не зберігали – і в свіжій калині, і в мороженій, і в сушеній, і навіть в калиновому варенні.

Але крім цього, калина також вельми багата й іншими корисними речовинами – вітамінами А і Е, що дозволяють надовго зберегти молодість і красу, різними мінеральними речовинами, зокрема залізом і іншими. У народній медицині такі властивості червоної калини оцінюються по достоїнству, тому вживання ягід калини рекомендується тим, хто хворіє на ангіну, бронхіт, тонзиліт. Калина допомагає полегшити стан навіть хворіючих запаленням легенів. Причому цінними і корисними є не тільки ягоди калини, є безліч народних рецептів допомагають при різних проблемах, в яких основним компонентом є квітки і навіть кора калини.

Відомі властивості кори калини як ефективного кровоспинний засіб. Його рекомендують застосовувати навіть при обширних кровотечах, особливо в післяпологовий період. При пародонтозах і запаленнях порожнини рота призначають полоскання відваром кори калини.

Крім цього, калину застосовують для лікування гастриту, гіпертонії, атеросклерозу, різних виразкових захворювань. Калину з медом народна медицина рекомендує використовувати при застудах, кашлі, а також набряках, мають серцеве походження.

Косметологія теж не могла обійти калину своєю увагою. Адже маски з калини і різні засоби на її основі володіють ефективним тонізуючим, що відновлює й омолоджує. Користь калини для шкіри обличчя воістину чудова.

Калина має ряд протипоказань. Приміром, вона не рекомендується вагітним жінкам. Шкода калини може позначитися на людях, які мають підвищене згортання крові і схильність до тромбоутворення.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: