Користь маку?

Настої насіння маку застосовували для зняття нервової напруги, що забезпечувало спокійний тривалий сон. Відвар коренів успішно застосовувався при лікуванні запалення сідничного нерва і мігрені. Відваром насіння маку знімали болі, втому, пом’якшували або усували напади судомного кашлю. У селянських сім’ях настої насіння маку давали неспокійним немовлятам, а макова випічка була надзвичайно популярна ще якихось 20 років тому. Крім того, відомо глистогінна властивість насіння маку.

Застосування маку сприяло лікуванню діареї та дизентерії. Медичної промисловістю використовують алкалоїди маку – морфін, кодеїн і папаверин. На основі їх випускаються однойменні препарати (морфін, папаверин і кодеїн) і ліки близькі їм за складом. Кодеїн входить в рецептуру таблеток: пенталгін, солпадеін, седалгин, нурофен. (болезаспокійливі і протикашльові засоби).

Папаверин – відомий спазмолітик, який використовують при гіпертонічній хворобі, для зняття спастичних болів при стенокардії, виразковій хвороби, холециститі, нирковій і печінковій коліках, бронхіальній астмі.

Морфін застосовують для анестезії в хірургії та реанімації пацієнтів. У косметології відомі маски з розтертих насіння маку (макове молочко) для зменшення кіл під очима і зняття запалення повік.

У людей схильних до запорів насіння маку можуть їх посилити, а масло здатне спровокувати викид жовчі, що шкідливо для людей з жовчнокам’яної хворобою. Не варто захоплюватися постійним вживанням настоянок з маку в якості снодійного.

Сучасна людина прекрасно знає, якої шкоди приносять організму наркотики на основі морфіну. Водночас, насіння маку – улюблені ласощі наших предків. Макові булочки, пиріжки з маком та інші були на столі не часто, однак, жодне свято не обходилося без страв, що містять макові насіння. У наш час макове молочко використовують вегетаріанці і люди, що воліють вживати сиру їжу. Це відмінне джерело білків, вуглеводів і ненасичених жирних кислот ( олеїнової і лінолевої ). Калорійність насіння маку : 470 ккал в 100 г продукту.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: