Користь малини.

Одне тільки проголошення слова «малина» викликає у людини приємні емоції, пов’язані з ніжністю, солодкістю і насолодою. А знамените малинове варення напевно є в кожному будинку. Мабуть, кожен знає, що це відмінні гомеопатичні ліки при грипі, ангіні та застуді. Збір дикої малини («піти в ліс по малину») відомий з глибокої давнини і не втратив своєї актуальності і в наші дні, хоча культивувати її в садах люди почали ще в 3-му столітті до н.е. Тим не менш, лісова ягода, хоч і менше садової, зате більш ароматна і в свіжому вигляді, і в варенні.

Місцем походження малини вважають чомусь Азію, хоча навіть в пампасах Патагонії дику малину індіанці племені Мапуче використовують в своїй кухні споконвіку…

Користь малини та її лікувальні властивості

Популярність у світі пов’язана не тільки з її прекрасними смаковими якостями, але і видатними корисними властивостями малини, спрадавна використовуваними в народній медицині. Що ж це за властивості? Окрім зазначених вище цілющих властивостей малини при застудах, (ягода завдяки саліциловій кислоті збиває температуру), вона має антитоксичну і кровоспинну дію. Високий вміст міді сприяє боротьбі з депресіями.

Регулярне вживання малини покращує колір шкіри, імунітет, тонізує м’язи. Мало хто знає про корисні властивості листя малини. Відвар з листя широко вживається в народній медицині при застуді, розладах кишечника, має кровоспинну властивістю. Збір листя малини робиться в кінці травня, сушать їх в тіні і зберігають в паперових пакетах.

Ягода малина – користь і шкода

Крім корисних властивостей малини, не забудемо і про шкоду. Серед протипоказань потрібно відзначити, що малина може нанести шкоду людям, страждаючим від подагри і різних ниркових недуг. У зв’язку з тим, що ягода сильно знижує тиск, вона не рекомендується гіпотонікам. Особливо варто відзначити, що ця ягода може викликати сильну алергічну реакцію. Так що її кількість вживання має бути чисто індивідуальною.

Зрозуміло, що найбільш корисна свіжа стигла малина. Але її сезон обмежений. До того ж, ця ніжна ягода дуже погано переносить транспортування. Що ж робити? Мабуть, користь замороженої малини саме в тому, що нею ми можемо насолоджуватися круглий рік. Для цього цілком підходить звичайний морозильник. На думку експертів харчової промисловості, при швидкому заморожуванні є можливість зберегти не тільки зовнішній вигляд і смакові якості ягоди, але і більшість її корисних властивостей. Не рекомендується знову заморожувати після розморожування – цим ви завдасте шкоди і зовнішньому вигляду ягоди, і її якості.

Кількість калорій в малині

Поговоримо про кількість калорій у малині. Енергетична цінність становить всього 42 ккал, в основному, за рахунок вуглеводів. Малина може бути основою для розвантажувальної дієти, що дозволить не тільки насолодитися смаком вашої улюбленої ягоди, але і вивести з організму токсини і шлаки. Ну а бонусом для вас буде мінус 4-5 зайвих кіло ваги.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: