Охолоджуюча і освіжаюча, підбадьорююча і стимулююча активність мозку, знижує жар тіла і протистоїть зниженню гостроти зору, скромна ароматна трава запросто росте в звичайному квітковому горщику.

Ціну їй знали завжди. Вінками з м’яти прикрашалися голови найпочесніших громадян у Стародавньому Римі. На Русі дівчата запашну зелену гілочку ховали під подушку, як гарантію появи нареченого в її сні. Крім того, м’яті приписували властивість захищати будинок від недобрих духів.

Своє легендарне ім’я соковите зелене лікарська рослина отримало в спадок від Менти – римської богині, що символізує розум і здоровий глузд. Лікарські властивості м’яти були відомі ще Авіценні, пам’ятають їх і сьогоднішні медпрацівники – здебільшого через здатність біологічно активних фітонцидів давати відсіч мікробам і нейтралізувати запалення.

Приготоване з м’яти ефірне масло і навіть настойки з неї є відмінним знеболюючим засобом, і все через велику кількість в ній ароматної органічної речовини. Потрапляючи на шкіру і дратуючи її нервову тканину, ця холодяща речовина і створює відчуття прохолоди. Кровоносні судини на поверхні шкіри від цього звужуються, тоді як судини внутрішніх органів рефлекторно розширюються.

Проблеми з шлунком знімають м’ятним настоєм, ними ж позбавляються від обтяжливого почуття блювоти, що наближається. Приготувати чудотворний настій не складно: на дві чайні ложки висушеної м’ятної трави беруть 200 мл. окропу, в якому її витримують до охолодження рідини, потім проціджують. Двічі на день випивають по третині склянки хвилин за двадцять до їжі.

Змішавши м’ятний настій (чайна ложка сухої трави на склянку окропу) і оливкове масло, отримаємо чудове зілля від опіків.

Застуда відступає беззастережно перед чаєм з заваренної м’яти: столову ложку сухого її листя заливають такою ж кількістю окропу, і десять хвилин дають настоятися. Пропотієте від цього чаю, температура і впаде.

Відмінним освіжаючим напоєм в жаркий день стане ромашково-м’ятний чай. Його можна пити як в гарячому, так і в холодному вигляді.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.