Користь піших прогулянок!

Піші прогулянки – доступні кожному заняття, які дозволять поєднати приємне проведення часу з користю для організму. Виявляється, піші прогулянки здатні стати не тільки приємним проведенням часу, але і повноцінною тренуванням. Причому перед іншими видами спорту у них є одна велика перевага – це доступність. Адже далеко не кожна людина може регулярно їздити на велосипеді, плавати або бігати, в той час як приділити трохи часу прогулянці, можуть багато хто. До того ж ходьба не має особливих протипоказань, не робить великих навантажень на тіло і не вимагає величезних зусиль, але при цьому вона найкращим чином позначається на стані організму.

Чим корисні піші прогулянки

В першу чергу, користь піших прогулянок полягає в тому, що під час них задіюються практично всі м’язи, що дозволяє тримати тіло в тонусі і зберігати хорошу фізичну форму. Також вони зміцнюють кістки і суглоби, служать прекрасною профілактикою проблем з опорно-руховим апаратом.

Під час ходьби добре вентилюються легені, в результаті чого кров насичується киснем і розносить його по клітинам і тканинам. Прогулянки сприяють поліпшенню кровотоку, зміцнюють серцевий м’яз і судини, знижують рівень холестерину і зменшують ризик розвитку діабету.

Користь від ходьби полягає і сприятливій дії на травний тракт, вона покращує процеси перетравлення їжі і виводить з організму шлаки. Крім того, під час прогулянок загартовується тіло, а, отже, і зміцнюється імунітет.

Ходьба, причому навіть некваплива, прискорює обмінні процеси, що благотворно позначається на всіх системах і органах, продовжує молодість і уповільнює старіння. Вона підвищує витривалість і добре діє на зір.

Приносять користь прогулянки і психічному здоров’ю: підвищують настрій, знижують занепокоєння, полегшують стреси і навіть запобігають депресію. Однак щоб повною мірою відчути на собі користь від прогулянок на свіжому повітрі, їх необхідно проводити регулярно, найкраще щодня, ну або хоча б три-чотири рази на тиждень не менше, ніж по півгодини.

Якщо ви довгий час не піддавали своє тіло ніяким фізичних навантажень, можете починати з зовсім коротких прогулянок, а потім поступово збільшувати їх тривалість. Починайте прогулянки завжди з повільного темпу, для того щоб м’язи змогли розігрітися. Приблизно через чверть години переходите на більш швидкий, але такий, щоб ваш пульс і дихання були стійкими. Під час ходьби намагайтеся тримати спину прямою, а плечі розслабленими.

Взуття для піших прогулянок підбирайте максимально зручне і легке, наприклад, кросівки або кеди. Піші прогулянки для схуднення За допомогою прогулянок на свіжому повітрі можна не тільки зміцнити своє здоров’я і поліпшити самопочуття, але і знизити вагу. Однак для боротьби із зайвими кілограмами зовсім недостатньо звичайної розміреної ходьби, для цього необхідно докласти певних зусиль.

Для успішного схуднення рекомендується прогулюватися щодня і здійснювати при цьому близько 16 тисяч кроків, для підтримки себе у формі достатньо буде і 10 000. Звичайно, така кількість кроків складно порахувати і не збитися, тому можете скористатися спеціальним приладом, який це зробить за вас. Якщо такого немає, просто приділяйте прогулянкам не менше години.

Починайте і закінчуйте ходьбу розміреним темпом, а в проміжку дотримуйтеся досить швидкого – за 10-12 хвилин ви повинні долати близько однин кілометр. Для прогулянок підбирайте маршрути, на яких є височини: пагорби, гірки і т.п. Це дещо збільшить навантаження, а означати й витрата калорій, а також допоможе в зміцненні м’язів сідниць, стегон і литок.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: