Горілка, власне, як і будь-який інший міцний напій, при її надмірному споживанні призводить до алкоголізму. А це, як відомо, не так легко лікується. 

Етиловий спирт, що міститься в горілці – токсичний, він має властивість накопичуватися в організмі, і руйнівно діє на кору головного мозку. Крім того, алкоголь сприяє утворенню тромбів: це відбувається так, кров’яні клітини збираються в клейкі кульки, що збільшуються по мірі випитого алкоголю. Потім, з цієї причини, обмежується доступ кисню до клітин мозку. Ці алкогольні кульки-склейки виробляють закупорку судин, відбувається загибель клітин. Для здоров’я це є серйозним випробуванням. 

Горілка шкідлива ще й тим, що уповільнює реакцію центральної нервової системи, від того всі п’яні і поводяться загальмовано. Але, це ще квіточки, горілка здатна спровокувати смерть людини. Цироз і гепатит є незмінними результатами надмірного захоплення “біленької”. Також любителі даного напою піддаються ризику заробити ниркову недостатність, асцит, або бактеріальний перитоніт. Ах, так, і ще отруюючи організм, горілка викликає нудоту. 

А чи може бути користь від вживання горілки?

Як не дивно, але відповідь на це питання буде однозначно позитивною. І єдині тут, і вчені, і лікарі, і звичайні люди, що не мають ніякого відношення до медицини, зате хто бачити для себе живі приклади перед очима, або серед родичів, або серед знайомих, регулярно приймаючих алкоголь, правда, в обмеженій кількості і живуть довго , і не скаржачись на здоров’я. 

Так в чому ж справа? У вживанні горілки, також як і в усьому, треба знати міру! Користь алкоголю вимірюється грамами, а не літрами. Що корисно б знати кожному. Наприклад, при сильному охолодженні організму 50 г горілки швидко розширять судини і нормалізують потоки крові. Або ще приклад, 20 г горілки перед їжею підуть організму тільки на користь. Але, ні грамом більше. 

Кажуть, горілка знімає стрес. Чи так це? Істина в цьому є, якщо Ви напружені, не можете розслабитися всього лише 20-30 г горілки допоможуть викинути важкі думки з голови, і Вам дійсно стане легше. Якщо немає протипоказань, невеликий дозою горілки нескладно знизити тиск. 

Бачите, не все так однозначно, і немає сенсу прибирати горілку, ні з холодильника, ні з аптечки. Зрозуміло, нею не можна захоплюватися, горілка не повинна стати Вашим хобі, ні за що і ніколи. Побережіть клітини свого головного мозку і обов’язково закушуйте її стравами.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.