Питання, можливо, викличе іронічну посмішку, а хтось скаже, що користь від прикрас тільки ювелірам – вони на них заробляють дуже навіть добре. Але не поспішайте з відповіддю. Давайте спочатку звернемося до різних енциклопедій і довідників. Розглянемо тільки звичайні прикраси, які робляться століттями зі звичних нам матеріалів.

На першому місці завжди у ювелірів стояло і стоїть золото. Воно в усі віки було затребувано багатими людьми і особливо – особами жіночої статі (у вигляді прикрас – кільця, браслети, брошки, сережки …). Попит пов’язаний не тільки з тим, що золото – символ достатку, але і з тим, що воно має важливу властивість бути довговічним. Правда, в чистому вигляді цей метал дуже м’який, його легко можна подряпати навіть нігтем. З цієї причини ювеліри завжди в строго певній кількості сплавляють золото з сріблом або міддю. На те, що золоте ювелірна прикраса зроблено з сплавів, вказує сама проба (клеймо).

У давнину золоту приписувалися різні чудодійні властивості. Зокрема, вважалося, що воно магічно діє на душу людини. Але чи так це насправді – не з’ясоване досі. У гомеопатії є рекомендації носити золоті прикраси переважно повним людям. Є відомості, що зрілі повні люди, які страждають хворобами серця, печінки, суглобів, хребта починають себе краще почувати із золотими прикрасами.

Можливо, відбувається це від самонавіювання. Ще один цікавий факт, пов’язаний із золотими і срібними прикрасами. На руках у нас розташовано понад 400 активних точок. У медицині це добре знають і можуть впливати на них акупунктурою. Але виявляється, той же ефект деколи досягається і носінням персня або колечка певної ширини. Колечко повинно саме злегка переміщатися на пальці і тим самим впливати на окремі активні точки. Якщо на руках кілька перснів або колечок, то ефект посилюється і майже порівнюється з ефектом від голковколювання пальців.

Прикраси зі срібла цілителі рекомендують носити при нервовій збудливості і мігрені. Срібло здатне знижувати температуру тіла. Ще в старовину це знали і при ознобах (а вони виникають при різкому і швидкому підвищенні температури) надягали на хворого срібні ланцюжки.

Той же ефект досягався і питтям води, що містить срібло. У домашніх умовах таку воду зробити дуже легко. Потрібно покласти в стакан з водою будь-які срібні прикраси. Але найкращий ефект дають монети зі срібла.

Вода з сріблом допомагає боротися з інфекційними хворобами. Є резон замість золотих прикрас носити срібні. Щодня наш організм через їжу отримує близько 7 мкг срібла. При його недостачі нас починають долати всілякі хвороби. В якійсь мірі носіння прикрас зі срібла може виправити ситуацію. Нехай і в дуже невеликих кількостях, але все ж воно буде надходити через пори шкіри. І це більш краще, ніж питття води. Справа в тому, що срібло при надлишку накопичується в печінці і призводить до хвороби – аргентозу.

Є певний попит на прикраси з міді. В основному це браслети з напівдорогоцінним камінням, підвіски з імітацією коштовних каменів і ланцюжки. Нюанс тут в тому, що блискуча мідь майже не відрізняється за блиском від золота. Мідь відіграє велику роль в діяльності живих істот. Людині вона потрібна щодоби. В основному вона надходить в наш організм через їжу. Джерела міді – м’ясні продукти, горіхи, бобові культури, овочі. При нестачі міді в організмі можуть з’явитися хвороби.

Поки не доведено однозначно, що носіння прикрас з міді не приводить до її «всмоктування» організмом. Але є приклади, що люди, що носять такі прикраси, починали відчувати себе краще. Ймовірно, спрацьовував ефект самонавіювання.

Дуже багато «лікувальних» історій, пов’язаних з носінням прикрас з ювелірних каменів. Їм приписуються різні властивості. Часом просто неймовірні за своєю суттю. Але тут все ж заслуга, гадаю, не каміння, а психіки людини. Переконати себе можна в чому завгодно. Таким чином, збираючись з «лікувальної» метою носити прикраси, які раніше не носили, не зайвим буде спочатку проконсультуватися із знаючими людьми. Або ж знайти відповідну вашим запитам інформацію в спеціальній літературі.

Навіть якщо будете носити прикраси виключно в цілях краси, додаткова інформація вам не завадить в житті. Яка? Зараз прикраси «розміщують» де завгодно на тілі. Іноді це призводить до сумних результатів. Скажімо, проколювання ніздрів носа, губ, язика, пупка під золоту каблучку пов’язано з великим ризиком для здоров’я.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.