Щоб правильно відповісти на питання про найнебезпечнішу змію, треба домовитися, що варто розуміти під словом «смертоносний».

 
Справа в тому, що можна розглядати змій, які більше всіх вбивають людей, а можна і враховувати тих, хто володіє найсильнішою отрутою.
 
Ряд дослідників вважає, що найнебезпечніша змія – це королівська кобра. Як обгрунтування свого вибору вони наводять такі причини.
 
Яд королівської кобри дуже небезпечний. Свій напад змія здійснює блискавично – це головна її відмінна риса. Бували випадки, коли після укусу королівської кобри люди вмирали протягом однієї години.
 
За силою отрути з цією коброю може зрівнятися хіба що тигрова змія, місцем проживання якої є Австралія. Яд цієї змії один з найбільш сильнодіючих, при цьому кількість отрути, яке здатна виділити тигрова змія, вкрай обмежена.
 
Інша змія, під назвою крайт, що мешкає на теренах Індії, у своєму роді «рекордсмен» – тільки 23 відсотки людей виживають після її укусу. Від укусу ще однієї індійської кобри – очкової – загинуло більше всіх людей, ніж від інших всіх разом узятих змій, хоча від її отрути вмирають тільки 10 відсотків укушених, за умови надання негайної медичної допомоги.
 
До слова сказати, найбільша змія у світі – анаконда – зовсім не найсмертоносніша. Довжина цієї змії, що живе в Південній Америці, цілком може досягати 9 метрів. Але так як місця проживання цих анаконд досить важкодоступні, то цілком імовірно, що є й більші екземпляри, що не зустрічалися вченим, а якщо і зустрілися їм такі, то це було останнє, що вчені побачили у своєму житті.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.