Корозія бронзових монет.

Корозія бронзових монет явище поширене. Найбільш небезпечна її форма – бронзова хвороба. Для сучасних монет проблема бронзової хвороби не так актуальна, як наприклад для мідних і бронзових монет, які були розкопані на сільськогосподарських полях. Але, тим не менше, і на сучасних монетах час від часу в колекціях зустрічається ця неприємність.

Причини бронзової хвороби

Бронзова хвороба поступово руйнує монету і її потрібно обов’язково зупиняти! Для успішної боротьби з бронзовою хворобою потрібно розуміти, що вона з себе представляє. У найпростішому випадку це яскрава, блідо-зелена пляма на поверхні монети. Субстанція цієї плями пухка. Це чимось схоже на виразку. У нижньому шарі цієї виразки знаходиться хлорид міді, який поступово з’їдає метал, перетворюючи його в карбонат міді.

Бронзова хвороба припиняється, коли витрачається весь хлорид в нижньому шарі виразки. Після того, як весь хлорид витрачений і в виразці залишається тільки неактивний карбонат міді, то бронзова хвороба зупиняється і для монети більше не є небезпечною. Але в більшості випадків запас хлориду дуже великий, і тому в монеті з часом буде пророблена солідної глибини виразка. З’ясувати в якій формі знаходиться бронзова хвороба можна за допомогою спеціальної вологої камери.

Чистка монет від корозії

Якщо монета не рідкісна, то бронзову хворобу треба однозначно видаляти. Це можна зробити за допомогою кислоти (оцтової, лимонної) або за допомогою трилону Б. Термін обробки монет в розчинах слабких кислот або трилону Б залежить від ступеня корозії. Після того, як корозія з монети буде видалена поверхня монети краще запатенувти, а потім запакувати монету в спеціальний холдер.

 

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: