Козяче молоко для дітей: користь, правила вживання.

Козяче молоко є унікальним продуктом, в якому міститься величезна кількість вітамінів і корисних речовин. Залишається розібратися, кому і в яких кількостях потрібно вживати цей напій.

Властивості козячого молока

Багатий хімічний склад, безсумнівно, корисний для дитячого організму. Високий вміст кальцію і калію сприятливо відбивається на стані суглобів, кісткової тканини, зубів, волосся. Вітамін Д є ідеальним засобом для профілактики рахіту. Наявність кобальту активізує метаболізм і кровотік. Також в ньому є мідь, марганець, магній, різні вітаміни.

Незважаючи на високу жирність, молоко практично повністю засвоюється організмом, а ненасичені жирні кислоти запобігають ризику відкладення холестерину в крові. При регулярному вживанні нормалізується стан нервової системи, поліпшується перистальтика кишечника, нормалізується робота серцево-судинної системи.

Молоко рекомендоване дітям, які страждають різними видами дерматитів, алергічною реакцією на коров’ячий продукт. Це обумовлено тим, що в козячому міститься легкозасвоюваний казеїн.

Варто відзначити, що не рекомендується давати дітям до року, оскільки підвищується ризик виникнення патологій при формуванні сечостатевої системи. Часто це призводить до хронічних захворювань нирок з причини високого вмісту мінеральних речовин. До того ж, у ньому немає корисної фолієвої кислоти і заліза, дефіцит яких призводить до анемії.

Поради при вживанні козячого молока

Звичайно ж, батьки самостійно вирішують, привчати дитину до козячого молоку чи ні. Але існуємо думку, що раніше півроку організм не готовий до його переробки. Другою проблемою є необхідність кип’ятіння. Незважаючи на те, що при нагріванні велика частина вітамінів і мікроелементів зникає, молоко слід піддавати термічній обробці. В іншому випадку маленька дитина може захворіти на бруцельоз або занести в організм паразитів.

Як правило, в сирому вигляді рекомендується пити тільки після 3 років. Для більш доброго засвоєння фахівці в галузі дієтології та лікарі радять перед вживанням розбавляти молоко кип’яченою водою в рівних пропорціях. Це дозволяє понизити жирність продукту без втрати корисних властивостей.

Щоб молоко приносило користь дитячому організму, необхідно правильно його зберігати. Натуральний продукт не можна залишати в холодильнику на тривалий час. Як правило, термін зберігання становить 5-6 днів. Доцільно заморозити козяче молоко, так як в цьому випадку зберігається практично всі корисні властивості і поживність продукту.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: