Перше місце в рейтингу найбільш бідних країн світу займає Замбія – південноафриканська країна, велика частина територій якої розташована на плато. Замбія володіє тропічним кліматом і тридцять восьмим місцем у світі за своєю площею – при цьому її населення буквально живе за межею бідності.

Особливості країни

На кордоні Замбії і Зімбабве розташована велика кількість водоспадів – у тому числі і відомий водоспад Вікторія, які щорічно відвідують туристи з різних країн світу. Приблизно три чверті території Замбії займає басейн річки Замбезі, тоді як інша частина країни відноситься до басейну ріки Конго.

Також Замбія відома своїми надрами, які містять великі запаси кобальту, міді, золота, смарагдів, срібла, свинцю, урану, марганцю, цинку та вугілля.

Замбійська фауна в основному представлена ​​слонами, левами, носорогами і декількома видами антилоп.

Територію Замбії з найдавніших часів населяли племена бушменів – ці мисливці і збирачі оселилися там кілька тисяч років тому. Після вони були витіснені на південь прибулими в Замбію північними племенами готтентотів, які є скотарями і землевласниками.

Готтентотів, в свою чергу, із Замбії погнали племена банту, що прийшли з Центральної Африки – їх основним заняттям були ковальське ремесло, скотарство і землеробство. З часом банту освоїли розробку мідних рудників і почали вести торгівлю з купцями узбережжя Індійського океану.

Економіка країни

Основною причиною катастрофічно низького рівня життя в Зімбаьве є відсутність виходу до моря, яке не дає країні підтримувати торгівлю на необхідному для економіки рівні. Це пов’язано з тим, що проходження основних торгових шляхів передбачає можливість використання водного простору, яка у Замбії повністю відсутня. В результаті країні нічого не залишається, крім торгівлі з африканськими країнами, що володіють ще більш низькою купівельною спроможністю.

В Замбії за межею бідності живе 86% населення, на душу якого припадає всього 1.5 тисячі доларів. У період правління в країні Кеннета Каунди, Замбія дотримувалася соціалістичного типу господарства, проте перехід до багатопартійної системи в 1991 році привів до реформування економіки та її зростання, викликаного розвитком приватного підприємництва.

Втім, при цьому 85% населення досі працюють в сільському господарстві, культивуючи кукурудзу, арахіс, сорго, соняшник, цукровий очерет, тютюн, кава і тапиоку.

З тварин в Замбії розводять рогату худобу, свиней, кіз та птицю. У промисловій галузі задіяно 6% дієздатного населення, яке видобуває мідну руду та інші метали, а також обробляє сільгосппродукцію.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.