Криза 3 років у дітей!

Милі мами і татусі, давайте поговоримо про вашу дитину. Розкажіть, як він себе веде. Упертий, так? Влаштовує істерики в магазинах, якщо вчасно не купити яку-небудь дитячу дурницю? Протестує і сперечається з вами в усьому? Ви йому : «Малюк, підемо їсти», а він вам у відповідь тупає ніжкою і кричить своє примхливе «Ні!»? І відмовляється слухати будь-які логічні пояснення, правда? Або, може, ваша дитина грубить і відмовляється вибачатися, навіть якщо пригрозити позбавити його морозева?Швидше за все, зараз ваша дитина переживає давно відому кризу 3-х років. Що, страшно звучить? А боятися тут нічого, краще навіть зрадіти, адже дитина переходить на новий етап соціального розвитку. Криза 3-х років – це своєрідна межа між раннім дитинством та дошкільним віком. Малюк вже досить дорослий, йому хочеться мати свою думку, чинити так, як робите це ви, дорослі. Але дитячого досвіду для самостійних вчинків поки не вистачає, в такому віці діти ще не знають, як виявити свою самостійність, як вказати дорослим на власну індивідуальність.

Криза 3-х річного віку належить до гострих криз. У цей час дитина пізнає відмінність між словами «хочу» і «повинен». Симптомами цієї проблеми є негативізм, свавілля, норовливість, упертість. Діти прагнути все робити самостійно, іноді намагається змусити батьків робити те, що йому хочеться. Тут дуже важливо проявити повагу до думки малюка і надати йому право вибору.

Коротше кажучи, спостерігається стандартний конфлікт особистості між “хочу” і “можу”. Ось і починаються дитячі бунти, капризи, сварки. Ви запитаєте, що робити? Найпростіший і хитрий метод – дати дитині право вибирати і питати його ради. Ну, наприклад, замість того, щоб змушувати дитину одягнути шапку, запропонуйте йому вибір: червона або зелена? Попросіть у малюка поради щодо покупки яблук, наприклад. Які йому здаються смачнішими? Ось ці маленькі жовтенькі або он ті великі з рум’янцем. Таким чином, ви дасте дитині можливість проявити себе, відчути свою важливість, якщо хочете. Наберіться терпіння і намагайтеся зрозуміти свою дитину. Адже попереду у вас ще багато випробувань.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: