Криза 5 років подружнього життя.

Рано чи пізно, але практично будь-яка сім’я стикається з тим, що в стосунках між подружжям виникає певна напруженість, яка веде, часом, до розлучення. Існує певна закономірність, пов’язана з роками спільного життя. Криза зазвичай виникає як через рік, так і після 3-х, 5-ти, 7-ми, 13-ти, 25-ти років. Щоразу проявляються нові певні чинники, хоча є деякі загальні закономірності.

Перші ознаки кризи сімейних відносин

Їх поява говорить про те, що в наявності всі ознаки майбутньої кризи. Ось чому важливо знати про них як найбільше.

– Постійно виникають конфлікти, приводом для яких може послужити будь-яка дрібниця. При цьому кожна зі сторін абсолютно не зважає на аргументи одне одного, а намагається висловити свою думку.

– Агресивна поведінка стає все більш характерною і навіть доходить до рукоприкладства.

– Інтимна близькість відбувається все рідше або припиняється зовсім.

– Звикання позначається на поведінці подружжя. Вони перестають стежити за своєю зовнішністю і поведінкою, особливо вдома.

– Кожен іде у свої турботи, особливо після народження дітей, і все рідше вдається приймати спільні рішення.

– Трудоголізм теж не сприяє зближенню родини.

Звичайно, кожен кризовий рік має свої особливості, стосуються вони й п’ятирічного проживання.

Переломний момент

Саме після п’яти років наступає такий момент, який дозволить або налагодити відносини, або лише посилить і без того напружені відносини. Тоді не за горами чекає наступна криза або розлучення.

– Дуже часто до цього часу в родині народився і підростає дитина. Ця радісна подія часто позначається на погіршенні матеріального становища і призводить до постійного вирішенню різних проблем. Наприклад, потрібно влаштувати своє чадо в дитячий сад.

– Зазвичай багато клопоти по догляду за малюком і дому більше лягають саме на дружину, а це позначається на віддаленості і деякій незадоволеності собою або чоловіком.

– Чоловік проводить все більше часу на роботі і з’являються інші інтереси, захоплення. Хоча саме зараз необхідно приділяти більше уваги саме домашнім клопотам і своїм близьким.

– Повсякденне рутина все більше засмоктує і починає позначатися звичайна втома від роботи і постійних турбот, яким, здається, немає кінця. Саме зараз важливо переламати ситуацію, спробувати зробити все для того, щоб ще досить молода сім’я змогла не тільки зберегтися, а й прожити в повній гармонії довгі роки.

Способи подолання кризи сімейних відносин 5 років

Чи можливо швидше подолати виниклу кризу, що виникає на п’ятому році шлюбу? Багато психологів і вчених вважають, що це цілком реально.

– Найголовніше, що треба зуміти зробити, – це почати знову спілкуватися і розмовляти один з одним. При цьому треба не лише дослухатися, але і знаходити спільні інтереси.

– Важливо навчитися прощати, а не дутися через дрібниці кілька днів поспіль. Краще відразу попросити час для того, щоб заспокоїтися.

– Турботи про дитину слід рівномірно розподілити між собою. Якщо є можливість, можна найняти няню або попросити бабусю посидіти з онуком чи онукою.

– У вільний час можна разом сходити в кіно або поплавати в басейні. Заняття бальними танцями теж можуть внести новий струмінь у стосунки.

– Нічого страшного не станеться, якщо подружжя проведе відпустку зі своїми друзями, з’їздивши на море чи риболовлю. Кожен повинен мати свій особистий простір. Один може почитати улюблену книгу, а інший пограти в яку-небудь гру на комп’ютері.

Звичайно, деякі вважають за краще звертатися за допомогою до психолога. Тільки важливо пам’ятати про те, що в першу чергу все залежатиме від самого себе. Треба навчитися більше слухати свого партнера і йти на компроміси.

Будь-яка криза відносин – це ще не вирок. Важливо швидше його подолати, тоді сімейне життя знову засяє яскравими гранями і перейде на новий рівень. Важливо позбутися негативу і зробити для себе всі необхідні висновки, щоб постаратися уникнути повторення такої ситуації.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: