Криза підліткового віку!

Всі ми любимо маленьких дітей: вони дуже милі, ніжні, кумедні та прикольні. За ними цікаво спостерігати, бачити, як вони розвиваються і ростуть, як пізнають світ і дорослішають. Швидкоплинність часу не дасть озирнутися, як ваша дитина подолає межу підліткового віку. Це найважчий період, як для дитини, так і для батьків.

Підлітковий період  

Особливості підліткового періоду

Підлітки – це вже не діти, але ще не дорослі. Хтось переживає даний період спокійно, без конфліктів з батьками, оточуючими і власним я. Хтось це переживає середньо – без особливих конфліктів і проблем, але, тим не менш, з наявністю невеликих проявів труднощів підліткового віку. Трапляється і так, що чадо може дуже складно пережити даний період, і в цьому випадку дуже важливо не стати його ворогом, а також утримати з ним зв’язок і розуміння.

Підлітковим віком вважається період з 12 до 17 років. В даний період батьки повинні максимально стежити за дитиною, але це не повинно бути явним. Якщо це робити надмірно, тоді така ситуація може спровокувати конфлікт, тому діяти потрібно акуратно і делікатно. У будь-якому випадку до підліткового періоду дитини потрібно бути готовими, незалежно від того який характер у неї. Вона може змінитися до невпізнання: з тихоні перетворитися на буйного протестанта, а може бути і навпаки – замкнеться в собі. Щоб зрозуміти, наскільки цей період складний і серйозний, відзначимо, що суїциди підлітків займають третє місце за смертністю даної вікової групи дітей, поступаючись місцем ДТП і ВІЛ-хворобам.

Щоб правильно побудувати відносини з підлітком, і знайти з ним спільну мову – необхідно знати причини виникнення проблем в даному віці і навчитися розпізнавати ознаки. На основі даної інформації, а також озброївшись порадами, у вас у відносинах з дитиною-підлітком має бути все добре.

Причини проблем підліткового кризи

1. Статеве дозрівання. Головною причиною проблем підліткового віку є статеве дозрівання, коли організм перебудовується і дитина стає зрілою людиною. Крім фізіологічних змін дитина стикається з тим, що змінюється і її світогляд, в першу чергу до протилежної статі. З’являється потяг, таємні бажання і фантазії, а це вносить свою лепту в змінах поведінки дитини.

2. Зміни в способі мислення. Вони проходять не тільки в плані статевого дозрівання. У підлітка відкривається більш широкий спектр інтересів: після мультфільмів, цукерок, ігор тощо дитина починає цікавитися більш дорослими речами: наприклад технікою, історією або будь-яким напрямком.

3. Кроки у доросле життя. В даному віці людина починає вступати в доросле життя, точніше робить перші кроки на зустріч до неї. Якщо говорити образно, то підлітковий період це свого роду міст, між дитинством і дорослим життям. Прагнення до незалежності. Згадайте себе в підлітковий період: всі ми прагнули стати незалежними, вірили в те, що ми зможемо звернути гори, що нас гарантовано чекає успіх у всьому і ми розумніші за всіх. Підлітковий максималізм поступово проходить, але у когось він проходить з віком і мудрістю, а у кого-то – з досвідом і, як правило, сумним.

4. Нерозуміння. Взагалі, цю причину можна було назвати початковою. Справа в тому, що саме нерозуміння стає причиною конфліктів підлітка як з батьками та оточуючими, так і самим з собою. Підлітку здається, що його не розуміють, що всі налаштовані проти нього, але це в більшості випадків не так. Батьки бажають тільки добра, і переживають за свою дитину, саме тому може виникати нерозуміння.

5. Перша любов. Нерідко проблемою в підлітковий період виступає перша любов, причому невдала. Як правило, об’єкт першого кохання у підлітків старше за віком, і майбутнього у таких відносин немає, тому підсумком може стати розбите серце і депресія. Тут потрібно стати другом і підтримкою для своєї дитини.

 Ознаки і перебіг даного періоду

Як відомо, кожна людина і організм індивідуальний, тому початок підліткового періоду не у всіх починається з 12 років, визначити його початок можна за характерними ознаками. Тепер розглянемо ці ознаки.

Фізіологічні ознаки

Початок підліткового періоду ознаменовано початком фізіологічних перетворень організму дитини. У хлопців починає «ламатися» голос і ставати чоловічим. Поряд з цим поступово починає змінюватися статура, хлопчик починає бути схожим на маленького чоловіка. Поступово починає формуватися і статева система.

У дівчаток даний період в фізіологічному плані більш виражений. У них починають рости груди, і починаються місячні, що відбувається через статеве дозрівання. Також в статурі починають проявлятися обриси жіночої фігури.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: