На кожній дачній ділянці можна зустріти кропиву. Не поспішайте її видаляти, адже нічого випадкового не буває. Вона може стати для вас «зеленої аптечкою» при болях в ногах, артриті і для швидкого загоєння ран, порізів.

Якщо у вас після важкого робочого дня гудуть ноги – зробіть ванночку з кропиви. Заваріть пучок кропиви в гарячій воді. Охолодіть до прийнятної температури і приймайте ножні ванни. Дуже розслабляє, до того ж допомагає позбавитися від шпор. З’являється приємна легкість в ногах і навіть у всьому тілі.

Читайте також: Корисні властивості любистку.

Чай з кропиви для заспокоєння. Для цього кілька листочків заваріть у склянці окропу, додайте мед. Такий чай також корисний при лактації. Він допомагає годуючим жінкам збільшити кількість молока.

Кропива має м’яку сечогінну дію, є хорошою профілактикою артриту. Кажуть, що при ревматизмі періодично потрібно шмагати хворі ділянки кропивою.

Приготуйте настоянку з кропиви для швидкого загоєння ран та порізів. Залийте 100 г подрібненого листя кропиви в 250 мл горілки, дайте настояти протягом тижня в темному місці. Сировину відіжміть, процідіть, перелийте в тару і зберігайте у темному місці. Цей настій допомагає дезінфікувати і загоювати ранки, що дуже цінно для дачників.

Читайте також: Корисні властивості кульбаби.

Хороша молода кропива і на столі. У ній багато вітамінів, мікроелементів, вона корисна при гіповітамінозі. Її можна додавати в салати, попередньо обдавши окропом.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.