Кухня Грузії – поради туристам!

Наймасовіша їжа – це хачапурі (коржики з сиром) який коштують від 1 ларі в долинах до 5 ларі в горах. Все краще тут готується руками. Тому у вартість готельного номера зазвичай включений сніданок або навіть триразове харчування.

Знамениті в минулому тбіліські Духа (харчевні) майже вимерли як культурне явище. Їх треба ретельно шукати. Ціни в столичних духанах вище середніх по країні, але вино буває недорогим.

У подорожі по глухих місцях країни найкраще місце для харчування – це гостьові будинки, де проживання поєднане з годуванням.

Якщо випадок занесе в месхетинське село, то можна спробувати там місцеву шовковичну горілку, яку закушують вареними равликами.

У Грузії споживають багато пива. Основні бренди – «Натахтарі» і «Казбегі», але бувають і європейські сорти. Часто трапляється розливне пиво, навіть у глухих кутах країни.

Чай п’ють в основному мусульмани. Традиційний грузинський побут чаю не має на увазі. У міських ресторанах він є завжди, а от у провінції може бути відсутнім взагалі. Запрошення на чай можна отримати у вакхабітів у Панкіській ущелині – може бути, вам доведеться пити чай з тієї ж чашки, що і Омар Хоттаб в бойові 90 -і роки.

Мінеральна вода тут в надлишку і на будь-який смак. У кожному магазині можна знайти пляшкові «Лікані» , «Набехларі» або «Боржомі». Поруч з основними трасами постійно трапляються джерела з мінеральною водою – можна безкоштовно набрати хоч каністру. Найвідоміші джерела знаходяться в Саїрмі і, звичайно ж , в Боржомі.

У Грузії доведеться багато пити вина. Непитущий людина тут виглядає протиприродно. За відмову пити ніхто не образиться, тільки враховуйте, що в деяких районах прийнято пропонувати по 2-3 рази – така традиція. Якщо не можете пити за медичними показаннями, так і кажіть – у Грузії цей аргумент приймають завжди.

Грузинське вино краще дегустувати на місці його виробництва – у селах Алазанської долини або в околицях Амбролаурі, де до цих пір випускається така улюблена Сталіним Хванчкара. Можна з’їздити на винзавод в Цинандалі і придивитися там собі пляшку прямо в погребі. Екскурсія по заводу безкоштовна.

Більшість турфірм влаштовують винні тури – зазвичай до Кахетії. Кахетинські винні тури одноденні і недорогі. Екскурсія в Амбролаурі довше і дорожче.

Справжні цінителі вин можуть спробувати приїхати в Цагерський район і пошукати там раритетне вино Цолокаурі.

До речі не пийте «Ізабеллу»! Це халтурний напівамериканська сорт вина, який в Грузії розвівся через непорозуміння. Тут цей виноград і вино презирливо називають «Одеса».

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: