Квіллінг – мистецтво скручування смужок паперу.

Все частіше і частіше до нас повертається такий вид мистецтва, як квіллінг. Це слово іноземного походження і в перекладі з англійської “Quill” означає “пташине перо”. Звідси і походить квіллінг (Quilling) – мистецтво скручування смужок паперу певним чином для виготовлення об’ємних або плоских композицій, якими найчастіше щось прикрашають.

Саме для обробки і використовували в давнину квіллінг, ще в Середньовічній Європі, хоча є факти, які підтверджують його існування в Стародавньому Єгипті.

У Європі він часто використовувався бідними церквами, які золотили край паперової смужки і, таким чином, прикрашали ікони, створюючи тим самим ілюзію розкоші і багатства.

Велику історію пройшов цей вид творчості. За весь цей час, він то винавався, то його забували, то вважали недешевим придворним заняттям. І тільки в кінці 20 століття він повернувся до нас як повноцінний вид мистецтва.

Є певна різниця між західним і східним квілінгом. На заході це, звичайно, маленька обробка рамочок, листівок, коробок з подарунками, що вимагає використання мінімуму деталей. У той час як на Сході – це створення великих картин, з тисячі найдрібніших елементів, поєднуючи квіллінг з паперовою пластикою. Східні картини можна по праву називати шедеврами мистецтва.

Крім картин, до квілінгу можна віднести різноманітну сувенірну продукцію, а також прикраси. Так, вони, звичайно, не такі довговічні і мало практичні, але надзвичайно оригінальні.

А тепер трохи про саму технологію і технічні особливості цього заняття.

Дивлячись на квіллінг візерунки, а особливо на об’ємні картини, здається, що, щоб навчитися створювати таке, потрібно не один рік практикувати. Хоча це далеко не так. Справитися з цим заняттям може навіть дитина і важче йому буде при цьому просто всидіти на місці, оскільки це мистецтво вимагає багато терпіння і посидючості.

Серед матеріалів необхідно мати кольоровий папір (його нарізані смужки певної ширини і довжини), пристосування для фіксації і закручування паперу, пінцет для роботи з дрібними деталями, а також бажано лінійку з круглими отворами, ну і, звичайно ж, клей для склеювання паперу. З накручених і розпущених до певного діаметру паперових кружечків формується певний елемент, який має різну форму, залежну від потреб його використання. Форма надається шляхом стиснення папери в певних місцях. Як бачите, нічого складного. До того ж, це творчість дуже добре розвиває моторику дитячих рук, тому з легкістю може стати приємним і корисним проведенням часу з дітьми.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: