Бородавка – це новоутворення шкіри, яке носить вірусний характер. Захворюванню сприяють дрібні травми шкіри, нервові потрясіння, пітливість, тісне, незручне взуття та ін. Рецепти народної медицини допомагають досить швидко і безболісно позбутися бородавок. Щоб народні способи лікування були ефективні, бажано повірити в те, що даний метод допоможе (ефект плацебо).
 
Свіжі розім’яті листя кімнатної рослини каланхое досить швидко допомагають видалити бородавки, прикладати їх потрібно протягом 3 – 4 днів.
 
Дуже добре допомагає цибуля ріпчаста – потрібно сиру цибулину замочити в оцтової есенції на 2 години і на ніч прикласти до бородавки. Процедуру потрібно повторити протягом декількох днів, і тоді бородавка вийде з коренем.
 
Для лікування молодих бородавок можна використовувати молочний сік молочаю або кульбаби: потрібно натирати бородавки соком рослин 2 рази на день.
 
Дуже широко в народній медицині використовується чистотіл. Рослину потрібно зрізати біля кореня, її помаранчевим соком змастити поверхню бородавки кілька разів.
 
Також для лікування бородавок використовують присипки з сухого, стовченого листя чистотілу.
 
Ось ще одне старовинне засіб – сіль, потовчена з соком хрону.
 
У народі помічали, що через порушення потовиділення ніг, виникає безліч бородавок на обох руках. Для відновлення потовиділення популярні такі засоби – під підошвами носять устілки з берести або свіже дубове листя.
 
Крім того, використовують в народі і прополіс. Необхідно взяти шматочок прополісу, розміром з бородавку, і розм’якшити його слиною прямо в роті. У той же час в чистій теплій воді хвилин 30 тримати палець з бородавкою. Після цього потрібно витерти палець насухо, прикласти прополіс до бородавки, і закріпити його лейкопластиром на кілька днів.
 
У місячному календарі вказано, що починати видаляти бородавки найефективніше в повний місяць.
 
У народній медицині є ще один дієвий спосіб видалення бородавок на руках – потрібно розтопити бджолиний віск, наприклад у чайній ложці, і акуратно капнути на бородавку. Віск відразу ж застигає, не завдаючи болю. Перший раз кульку з воску тримати 30 хв. Наступного дня потрібно повторити процедуру в той же час, але тримати вже 40 хв, а на третій день – до 1 год. Віск повинен бути обов’язково натуральний, заготовлений влітку, з кінця травня по липень.
 
Знахарі вважають кращим способом лікування бородавок такий: потрібно розрізати навпіл картоплину, одну її частину викинути (обов’язково через голову), а зрізом другої половини натерти бородавки. Після цього, ту частину картоплини, якою натирали бородавки, відразу потрібно закопати в суху землю, щоб вона засохла. Як тільки картопля висохне, бородавки самі зникнуть.
 
Але замість того, щоб лікувати бородавки, краще не допускати їх появи – в місцях загального користування не ходити босоніж, не торкатися до предметів, якими користується людина, у якого є бородавки, не ходити в тісному взутті. Також слід більше часу приділяти здоровому способу життя, збалансовано харчуватися і уникати стресів.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.