Лікування цукрового діабету.

У лікуванні цукрового діабету особливу роль слід відвести дієті. При цьому підбір добової калорійності харчування відбувається з урахуванням маси тіла хворого. Важливо харчуватися дрібно, але часто. При легкій формі цукрового діабету можна обмежитися тільки проходженню принципам здорового харчування.

Лікування цукрового діабету 1 типу

Лікувати цукровий діабет 1 типу необхідно комплексно. Перш за все, необхідно подбати про дотримання дієти, прийомі необхідних ліків та виконанні фізичних вправ. У хворих з нормальною вагою головне – підібрати правильну дозу інсуліну, а не раціон харчування. Тим не менш, людям з 1 типом цукрового діабету слід утриматися від прийому в їжу легкозасвоюваних вуглеводів.

Тим хворим, які мають надлишкову вагу необхідно зменшити вживання в їжу висококаорійних продуктів, в число яких входять сметана, горіхи, майонез, смажене м’ясо, консерви та солодощі. Також важливо знизити кількість среднекалорійних продуктів таких як хліб, борошняні вироби, макарони, молочні продукти, м’ясо, риба, картопля, солодкі фрукти.

Але повністю виключати з меню хворого діабету 1 типу представлені вище продукти не можна, необхідно лише обмежити їх прийом в їжу, інакше це викличе розвиток ускладнень захворювання.

Будь-яке фізичне навантаження здатне знизити рівень цукру в крові, а також поліпшити кровообіг. Завдяки фізичним навантаженням збільшується чутливість тканин до інсуліну. Необхідно проводити регулярні дозовані навантаження.

Хворі на цукровий діабет типу 1 в більшості своїй потребують замісної терапії (лікуванні інсуліном).


Лікування цукрового діабету 2 типу

В тактиці лікування діабету 2 типу переслідуються кілька цілей. Перш за все, це стимуляція секреції інсуліну, скорочення інсулінорезистентності тканин, зменшення синтезу глюкози і гальмування всмоктування її в кров з кишечника. Крім того, проводиться корекція дисліпідемії (збій співвідношення фракцій ліпідів в крові).

Як правило, лікування цукрового діабету 2 типу починається з призначення одного лікарського препарату, а потім поступово переходять на лікування комбіноване. Якщо таке лікування неефективне, необхідно провести перехід на інсулінову терапію. Комбіноване лікування цукрового діабету 2 типу має на увазі собою використання 2-х і більше препаратів, дія яких спрямована на зниження цукру в крові. Такий вид лікування в більшості випадків викликає набагато менше ускладнень, ніж монотерапія із застосуванням високих доз одного препарату. Комбінована терапія дозволяє краще контролювати глікемію і відстрочити необхідність переходу на інсулінотерапію.

Лікування цукрового діабету народними засобами

Лікування цукрового діабету повинно проходити під наглядом ендокринолога. Поліпшити стан хворих на цю недугу дозволяють народні засоби.

Для зниження рівня цукру в крові допоможе наступний рецепт. Для того щоб приготувати засіб для лікування цукрового діабету знадобиться 1 кг лимона, 300 г петрушки, 300 г часнику. Всі інгредієнти слід перемолоти на м’ясорубці, попередньо очистивши часник від шкірки, а з лимона витягши кісточки. Отриманий засіб необхідно перемішати і настоювати 2 тижні в темному місці. Приймати лікарський засіб для зниження рівня цукру в крові слід по 1 ч. л. за півгодини до прийому їжі.

При легких формах захворювання рекомендується додавати в своє щоденне меню чорницю, квасолю, топінамбур, звіробій і шипшину.

Вилікуватися від цукрового діабету допомагає часник, який необхідно розтерти в кашку і залити літром сухого вина. Засіб слід настояти в теплому місці на світлі протягом 2 тижнів, час від часу перемішуючи. Після закінчення зазначеного терміну лікарський настій необхідно профільтрувати і переставити в холодильник. Вживати перед їжею три рази в день по 1-2 ст. л.

Лікування цукрового діабету народними засобами повинно включати в себе вживання гречаної крупи. Готується вона так: 2 ст. л. крупи, попередньо подрібненої в кавомолці, необхідно змішати з 1 склянкою кефіру. Така доза розрахована на прийом 2 рази на день за півгодини до прийому їжі.

Профілактика цукрового діабету

Для профілактики цукрового діабету необхідно подбати про здоровий спосіб життя. Слід підкоригувати свою вагу, якщо вона надлишкова, займатися фізичними вправами, зменшити кількість споживаних жирів і цукру.

Намагайтеся раз на півроку перевіряти рівень цукру в крові, особливо, якщо ваш вік від 40 і старше, а також, якщо у вашій родині є люди, які страждають на цукровий діабет.

Харчування має бути правильним. Для цього слід споживати їжу з невисоким вмістом жирів і великою кількістю рослинних волокон. Протягом дня в меню повинно входити 5 страв з овочами. Необхідно приймати в їжу продукти, які багаті складними вуглеводами, що сповільнюють надходження глюкози в кров, і підтримують низький рівень холестерину.

Рекомендується їсти хліб з борошна грубого помелу, овочі, рис, капусту, картоплю, гречку і рис. Прийом їжі повинен бути не рідше 4 разів на день. При такому способі харчування кров в достатній кількості забезпечується необхідною кількістю інсуліну для перетравлення з’їденого. Необхідно рівномірно розподіляти їжу протягом дня, щоб не підвищувати навантаження на підшлункову залозу.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: