Як тільки почалася епідемія грипу та ГРВІ слід відразу вживати заходів. Але якщо це сталося, при перших же симптомах ГРВІ або грипу необхідно негайно починати лікування.

Загальна назва для грипу та інших схожих інфекцій – гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ). На відміну від грипу – це шкідливий штам (сорт), який довго «визріває» де-небудь на Далекому Сході, а потім починає свій хід по світу. Інші інфекції виникають простіше.

Побувши під дощем, замерзнувши на вітрі без шарфа або промочивши ноги в калюжі, людина приходить додому і відчуває: з носа починає текти, в горлі дере, на щоках з’являється нездоровий гарячий рум’янець. Наступного ранку він чхає на пасажирів тролейбуса, вдень заражає товаришів по роботі і так далі.

Як убезпечити себе в перший же вечір?

Якщо ви відчуваєте, що захворієте, у вас починається жар, на губах з’явилися висипання, треба починати прийом так званих засобів першої допомоги (на другий-третій день вони вже неефективні). Перш за все це природні імуномодулятори – гострий перець або гірчиця. У народній медицині в основному рекомендується горілка з перцем, але лікарі ставляться до цього рецепту скептично. Справа в тому, що підвищують імунітет тільки невеликі дози алкоголю (30-40 грамів). Але наш народ не звик пити «дрінк», він поглинає зараз грамів 100-200, а в результаті організм навпаки послаблюється.

Якщо ви чули, що тип грипу, що поширився по вашому району це грип А, то в ніс можна закапати краплі інтерферону (дітям це особливо бажано робити), а всередину проковтнути з двогодинними інтервалами 3-4 таблетки ремантадина (він вільно продається в аптеці) .

Що робити, якщо ви все-таки захворіли?

Лікарі люблять приказку, що якщо ГРВІ лікувати, то він проходить за тиждень, а якщо не лікувати – тягнеться ще цілий тиждень. І тим не менше підтримувати себе ліками треба, а доводити себе до такого стану, коли лежиш пластом, не слід. Лікування зводиться в основному до зниження температури і усунення неприємних симптомів (кашлю, нежиті). Сили організму краще підтримувати молоком, чаєм або медом.

Комплексні препарати, що рекламують по ТВ, можна купити, якщо у вас є гроші. Якщо ж «Колдрекс» не по кишені, то обмежтеся вітчизняним цитрамоном або аскофеном – склад ліків в них майже аналогічний.

Як уберегтися від грипу заздалегідь?

Жити в місті і не захворіти під час епідемії примудряються тільки володарі воістину богатирського здоров’я. Але підвищити свій імунітет все-таки можна.

Як тільки навколо вас з’явилися перші хворі, прийміть заходи: не забувайте зайвий раз поїсти, намагайтеся включати в свій раціон вітаміни, особливо вітамін С (аскорбінову кислоту). Якщо у вас не підвищений тиск, випивайте зранку по одній чайній ложці настоянки женьшеню або елеутерококу. Перед виходом у людні місця обробляйте носові ходи оксоліновою або бонафтоновою маззю. Але пам’ятайте, що кращі противірусні засоби, відомі науці, – це цибуля, часник і перець.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.