При гострому бронхіті відбувається запалення слизової оболонки бронхів, яке характеризується підвищеним об’ємом бронхіальної секреції. Як наслідок – виникає кашель і відділення мокроти. При ураженні дрібних бронхів з’являється задишка.

Гострий бронхіт є одним з найбільш поширених захворювань органів дихання. Причини, що викликають розвиток гострого бронхіту:  

– Порушення дихання носом;

– Несприятливі погодні та кліматичні умови;

– Шкідливі звички (куріння і надмірне вживання алкоголю);

– Тривале перебування в умовах підвищеної вологості;

– Інфекції верхніх дихальних шляхів;

– Алергічні реакції;

– Вплив хімічних речовин;

– Занадто сухий, холодний або гарячий потік повітря;

– Серцева недостатність, внаслідок якої відбуваються застійні зміни в області легенів.

Зовнішні фактори роблять знижують впливу на опірність бронхів, розпалюючи їх оболонку. Це і стає причиною розвитку запальних процесів. Нерідко розвиток гострого бронхіту викликають віруси, які вражають бронхіальне дерево. Набагато частіше інших цей вид бронхіту викликає РС-вірус.

Симптоми гострого бронхіту

Як правило, гострий бронхіт починається як звичайна застуда, а трохи пізніше захворювання переходить на органи дихання. При запалених бронхах відбувається більш активне вироблення в’язкого слизу, ніж в здоровому стані організму, що стає причиною закупорювання дихальних шляхів та утруднення дихання. Кашель з’являється як реакція легенів на присутність в бронхах слизу, від якої організм прагне позбутися.

При гострому бронхіті під час кашлю відділяється мокрота світло-жовтого або сіруватого кольору. Нерідко бронхіт супроводжується давящими больовими відчуттями у верхній частині грудної клітки. Під час кашлю болі посилюються.

Гострий бронхіт найчастіше починається з ураження носоглотки, поступово поширюючись по дихальним шляхам – в гортань, трахею, бронхи і бронхіоли. Вірус, який виявляється в дихальних шляхах, проникає в епітелій, при цьому порушує будь-які процеси, які в них відбуваються, що веде до загибелі клітин. Пошкоджений епітелій відкриває шлях для поширення інфекції вглиб тканин.

Лікування гострого бронхіту

Хворим гострим бронхітом рекомендується перебувати вдома, в теплі. Як лікування необхідно пити відвари і настої, що полегшують виділення мокротиння. Найкраще поєднувати їх з липовим цвітом, медом і малиною. Останні мають імуностимулюючу дію, що дозволяє швидше подолати хворобу.  

Щоб полегшити стан хворого, знизити загальний стан дискомфорту і збити температуру, йому слід приймати парацетамол або ж аспірин. За відсутності занадто високої температури можна ставити банки або гірчичники в область грудної клітини.  

Важливо підтримувати вологість повітря в приміщенні, де перебуває хворий. Це можна зробити за допомогою побутових зволожувачів повітря. Щоб скоротити кількість нападів кашлю рекомендується робити ножні ванни з застосуванням гірчиці, після чого необхідно пропотіти.

У лікуванні гострого бронхіту рекомендується приймати відхаркувальні засоби, які сприяють відходженню мокротиння. В даному випадку протикашльові засоби приймати не можна, так як вони пригнічують вихід мокротиння.

Застосування антибіотиків при лікуванні бронхіту

Застосовувати антибіотики при гострому бронхіті у більшості випадків не потрібно, так як у виникненні даного захворювання набагато частіше винні віруси. Справа в тому, що бронхіт не є інфекційним захворюванням, представляючи собою запалення слизової оболонки бронхів. Як правило, бронхіт стає наслідком респіраторних захворювань, але його не потрібно лікувати антибіотиками.

Нерідко бронхіт розвивається внаслідок зараження вірусною інфекцією, а проти нього застосовувати антибіотики безглуздо. Лише на пізніх стадіях бронхіту може з’явитися бактеріальна інфекція. У подібних випадках це видно по мокроті, яка стає гнійної і має неприємним запахом. Тільки в даному випадку застосування антибіотиків при лікуванні бронхіту буде обгрунтованим.

При гнійному бронхіті призначаються препарати широкого спектра дії. Це препарати пеніциліну і макроліди. У разі неефективності даних груп препаратів призначаються засоби цефалоспоринового ряду. Однак призначити ліки для лікування бронхіту може тільки лікар. Безконтрольне застосування антибіотиків навряд чи стане корисним для хворого організму, крім того, це може привести до розвитку стійкості організму до антибіотиків.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.