Геморой – одна з тих проблем, з скаргами на які за медичною допомогою звертаються лише після того, як хворобу вже можна вважати запущеної. Справа в тому, що при цій патології уражаються вени прямої кишки, а надмірне розширення внутрішніх судин на початковому етапі самостійно помітити складно.

У будові кровоносної системи прямої кишки є два сплетення вен. Одне з них, приховане під шкірою, розташовується безпосередньо в області заднього проходу, друге знаходиться біля анального сфінктера і захищено слизовою оболонкою прямої кишки.

Про внутрішній геморої кажуть, коли болісно розширюються вени, що знаходяться під слизовим покриттям кишки.

Для поліпшення стану хворого при внутрішньому геморої народний досвід використовує засоби, які не дратують слизову оболонку прямої кишки, виробляють щадну, але ефективну дію.

Чудові ліки – картопляна свічка, яку вирізають з м’якоті сирої картоплі, стежачи за тим, щоб не залишалося гострих виступів на її поверхні. Засіб вставляють в задній прохід і залишають на ніч. Вранці, після того, як свічка вийде під час випорожнення, анальний отвір потрібно обмити прохолодною водою.

Замість картоплі можна застосовувати розрізаний навпіл зубчик часнику або приготовану з нього густу кашку.

Добре і швидко зменшують біль ватяні тампони, просочені прополісом. Крім того, вони загоюють тріщини і блокують запальний процес. З

больовими відчуттями відмінно справляються свічки з льоду. Для того щоб їх приготувати, потрібно заповнити водою мізинець гумової рукавички і заморозити її.

За відсутності профілактичних заходів на успішний результат лікування внутрішнього геморою розраховувати не варто. Що потрібно зробити в першу чергу:

  • позбутися від запорів за допомогою дієти і проносних засобів;
  • уникати сильних фізичних навантажень і навчитися правильно піднімати важкі предмети;
  • поміняти звичне пасивне існування на активний спосіб життя:
  • більше гуляти, займатися гімнастикою і т.п.;
  • майбутні мами для нормалізації кровообігу повинні приймати колінно-ліктьове положення кілька разів на день;
  • боротися з ожирінням.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.