Мед при різних захворюваннях!

Багатий склад меду (більше 180 хімічних сполук) робить його незамінним для здоров’я людини продуктом. У меді містяться білки, більшість незамінних амінокислот, ферменти, макро і мікроелементи, моноцукри (глюкоза і фруктоза), вітаміни (в обмежених кількостях).

Мед несе в собі всі корисні харчові та лікувальні властивості тих рослин, з яких був зібраний бджолами, і, в залежності від сорту, проявляє ті чи інші терапевтичні властивості.  

Фахівці стверджують, що найкорисніший мед – поліфлерний. Це збірний мед, який бджоли набирають з квіток декількох видів рослин. Його підрозділяють за місцем збору – лісовий, польовий, степовий, гірський (карпатський, алтайський), плодовий. Такий мед містить різний набір корисних речовин, залежно від різновиду трав, місця і часу збору. Він володіє яскраво вираженим лікувальним, антисептичним, дієтичним і полівітамінним впливом на організм.  

Темні сорти меду (лісовий, цикоріевий, гречаний) містять більшу кількість мікроелементів і ферментів, ніж світлі. Такий мед багатий білком, органічними кислотами і залізом, завдяки чому його включають в раціон людей із зниженим гемоглобіном.  

Мед світлих сортів (квітковий, ріпаковий, луговий) несе найменше навантаження на підшлункову залозу, простіше і легше засвоюється організмом.  

Самим легкозасвоюваним вважається акацієвий мед, який з успіхом застосовують при ниркових і “чоловічих” захворюваннях.  

Гречаний мед допомагає в очищенні судин і сприяє посиленою регенерації тканин. Завдяки високому вмісту ферментів, амінокислот, білка, кальцію і заліза, він призначається, як допоміжний продукт харчування, при вагітності і недокрів’ї. Особливо показаний такий сорт меду людям, страждаючим гастритом з підвищеною кислотністю.  

Липовим медом традиційно лікують ГРВІ, захворювання органів дихання, грип. Він сприяє посиленому потовиділенню, має протимікробні і заспокійливі властивості.

Квітковий (соняшниковий, лавандовий, волошковий, люцерновий) мед сприяє оздоровленню всього організму, підвищує імунітет і є відмінною профілактикою вірусних та застудних захворювань. Часто такий мед рекомендують в період реабілітації після хірургічного втручання і при хронічних хворобах.  

Гірчичний мед використовується при лікуванні захворювань носоглотки і верхніх дихальних шляхів. Також відзначаються його сечогінні властивості, завдяки чому він застосовується при хворобах нирок і сечовивідних шляхів.  

Луговий мед славиться своїми протизапальними і антисептичними властивостями. Він полегшує симптоми при мігрені, різях в шлунку, нормалізує серцевий ритм, допомагає при збудження і безсонні. Цей сорт меду сприяє якнайшвидшому одужанню при запаленні легенів, бронхіті, трахеїті.  

Малиновий мед має тонкий ніжний запах і приємний колір. Як і малинове варення, він прекрасно справляється з простудними захворюваннями.  

Лікувальні властивості меду випробували на собі багато поколінь людей. Однак, існує певний відсоток тих, у кого може проявлятися алергія на цей продукт. Небажане вживання меду і при цукровому діабеті.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: