Найпершим святом православного народу в серпні місяці прийнято вважати Медовий спас, його ще звуть Маковеєм, Мокрим, Водяним або Першим Спасом. Відзначається сей великий день 14 серпня.

Багато років тому, в Греції, це свято символізував порятунок народу Візантії в моторошну спеку, від поширення різних хвороб, ось чому він зветься Спасом. На святкування з храму св. Софії виносили шматочок хреста, на якому був розп’ятий син Божий, і несли його вулицями, таким чином, освячуючи місто.

Така назва свята, як Маковей, виникла тому, що з цього дня люди починали збирати мак. Медовим свято Спаса назвали у зв’язку з появою перших сот меду в році. В цей час люди обов’язково освячували їх у церкві. Навіть ті, хто строго дотримувався всіх народних звичаїв вперше за рік, їв це дар природи.

Дійсно солодким було це свято для хлопців, які приходили на пасіку з будь посудиною і навіть листям, щоб зазнати свою «дитячу долю» меду. Вважалося, що в цей день найбідніша людина обов’язково повинна спробувати свяченого меду.

У наш час Медовий Спас відзначають без особливого розмаху. Люди йдуть до церкви, святять перший мед, медові стільники, збираються галасливими компаніями на природі та просто добре проводять час.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.