Механізми спалювання калорій.

Обмін речовин – це процес перетворення речовин в організмі, коли їжі, що надходить в організм, витягуються будівельні речовини для клітин тіла і енергія, необхідна на процеси життєдіяльності. Енергія витрачається тілом постійно, не тільки під час фізичного або розумової роботи, а навіть тоді, коли ми спимо. Швидкість, з якою тіло спалює отримані калорії для того, щоб залишитися в живих, щоб билося серце, дихали легкі, текла по жилах кров, дуже індивідуальна. У середньому жінка спалює приблизно 20 калорій на кілограм ваги за день, а чоловік – 22 калорії на кілограм ваги.

Організм оснащений трьома основними механізмами спалювання калорій.

Механізм спалювання калорій № 1: термічний ефект травлення. Від 10 до 30 відсотків калорій, що спалюються вами за день, згорають в процесі перетравлювання їжі. Звучить досить парадоксально – тамуючи голод, ви змушуєте організм спалювати калорії. Однак кожна група харчових продуктів має свій рівень енерговитрат на її перетравлення. Ваш організм витрачає більше калорій на перетравлення білків (близько 25 калорій на кожні 100 калорій, що надійшли в організм), ніж на перетравлення жирів і вуглеводів (по 10 і 15 калорій відповідно). Їжте більше білків (в розумних межах) – і ви спалите більше калорій.

Механізм спалювання калорій № 2: фізичні вправи і рух. Всього 10 – 15 відсотків згорілих калорій – це результат роботи м’язів, беріться за справу, коли ви піднімаєте тяжкості, біжите за автобусом, піднімаєтеся сходами, ігноруючи ліфт або потієте на велотренажері.

Механізм спалювання калорій № 3: основний обмін. Цей механізм – найпродуктивніший. Ваш основний обмін, або обмін речовин в стані повного спокою організму, відповідає за ті калорії, які ви спалюєте, коли не робите взагалі нічого. Ви спите, дивіться телевізійне шоу  чекаєте, коли шеф закінчить прочуханку або стоїте з квітами, очікуючи спізнювалися на побачення кохану, і весь цей час спалюєте калорії. Знайте, що від 60 до 80 відсотків добової витрати калорій припадає на час байдикування. Це відбувається тому, що наш організм постійно знаходиться в русі: ваше серце б’ється, ваші легені дихають і ваші клітини діляться, навіть коли мрієте про Гаваї.

Складіть ці відсотки – і ви побачите, що основна частина щоденної кількості згорілих калорій є результатом фізіологічних функцій, про які ви навіть не думаєте, – термічного ефекту перетравлення їжі та основного обміну.

При всій важливості фізичних вправ вам необхідно усвідомити, що калорії, які ви спалюєте під час тренувань, не грають вирішального значення в скиданні ваги. Вправи важливі, вони дозволяють підтримувати м’язову масу і м’язовий тонус, але кардинально схуднути вони не допомагають. Тому саме система харчування, або дієта (як спосіб харчування ), вибір набору продуктів, спосіб їх вживання – найважливіша частина при схудненні.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: