Міфи про роботу.

На жаль, якісь загальноприйняті кліше і усталені в суспільстві міфи часто перешкоджають нам на шляху до досягнення своєї мети. Ми побоюємося зіткнутися з тим, що нам вселяють, і тому не діємо, губимося. Давайте розвінчаємо три найголовніші міфу про роботу, щоб вони більше не ставали на нашому шляху.

Міф № 1. Працювати необхідно тільки за фахом.

Людина, яка не знайшла професію у відповідності зі своїм дипломом – не влаштувалася в житті. Так нам твердять багато представників старшого покоління. Але це судження неймовірно абсурдне і помилкове. Але воно настільки вкоренилося у свідомості мас, що дійсно дуже багато людей мучаться на ненависній роботі, бажаючи відповідати уявленням оточуючих.

Якщо задуматися, то вибір спеціальності, яку ми отримуємо, як правило, відбувається в такому віці, коли ми ще самі не визначилися, ким хочемо займатися. Випускники, які вчора закінчили школу, повинні вибрати для себе справу, якою хотіли б займатися все життя. Звичайно, зробити правильний вибір вдається далеко не багатьом.

А що говорити про ті випадки, коли батьки нав’язують дітям свою волю і відправляють вчитися туди, куди їм завгодно? І всім цим людям кажуть, що вони неодмінно повинні влаштуватися на роботу, яка б відповідала отриманій спеціальності.

Якщо ви розумієте, що ваша душа лежить до іншого заняття, сміливо звільняйтеся і працюйте там, де вам подобається. Навіть якщо це зовсім інша галузь. Не виключено, що там ви зможете домогтися значно більших успіхів, ніж на колишньому місці. І, що найважливіше, ви будете насолоджуватися своєю роботою.

Міф № 2. Стрес негативно впливає на все, в тому числі і на роботу.

Здається, що це твердження само собою зрозуміле. Будь-які засмучення, розлади, тривожність негативно позначаються на загальному самопочутті та істотно знижують працездатність. Але вчені з університету Ліверпуля змогли довести, що часом людина в стресовій ситуації може поліпшити свою продуктивність.

Розглянемо ситуацію, коли ваш начальник постійно до вас чіпляється, недооцінює ваші старання. Природно, вас це дратує і виводить з себе. Але почуття гніву може мати конструктивний характер. По-перше, ви витягаєте корисний життєвий досвід навіть з неприємних ситуацій. Ви однозначно зможете скористатися ним у майбутньому. Приміром, на новій роботі, де ви вже не дасте керівництву спілкуватися з вами в подібному тоні. І заздалегідь обговоріть всі умови роботи. По-друге, людина, чиїх заслуг начальство не помічає, часто починає працювати більш старанно і ретельно. Для того, щоб його нарешті помітили, і старання були гідно оцінені. Коли ж начальство вами повністю задоволено, у вас може бути відсутнім стимул для вдосконалення.

Міф № 3. Високий інтелект запорука отримання хорошої роботи.

Цікавий той факт, що дослідження підтверджують якраз протилежне. Все пояснити досить просто. Люди з високим рівнем інтелекту хочуть знайти роботу, яка б їм відповідала – відразу зайняти високий пост, не витрачаючи час на середній рівень заробітної плати. А таке везіння трапляється вкрай рідко. Саме тому дуже розумні люди часто бувають бідними і знаходяться в постійному пошуку. Виходом з цього положення є працевлаштування на роботу і підйом по кар’єрних сходах. Поступовий, як і у всіх.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: