Міфи про сімейне життя.

Дві людини, які виросли в різних сім’ях вирішують жити разом. І проблеми, з якими вони неминуче зіткнуться, коли пройде ейфорія перших місяців – невідповідність уявлень про те, що таке сім’я. Не останню роль у цьому відіграють спочатку невірні установки і не виправдані очікування.

До того часу, коли ми готові завести сім’ю, практично у кожного з нас є уявлення про те, якими мають бути відносини з нашою другою половинкою. Здебільшого вони засновані на моделі батьківських відносин. Причому, ми можемо свідомо чи несвідомо переймати цю модель, або намагатися протистояти їй.

На формування уявлення про «правильну» сім’ю впливають, як це не дивно, прочитані книги, фільми, приклад інших сімей – як позитивний, так і негативний. Але ідеальних відносин не буває, а стійкі міфи про них можуть серйозно ускладнити відносини

Отже, які ж міфи заважають насолоджуватися товариством один одного:

Якщо він (вона) кохає, повинен відчувати, що мені потрібно і розуміти без слів

Один з найнебезпечніших міфів. На початковому квітково-цукерковому періоду відносин, коли виникає і розгоряється пристрасть, партнери буваю настільки налаштовані один на одного, що виникає відчуття, телепатичного зв’язку – варто подумати про кохану, вона дзвонить, зустрітися в натовпі можна навіть не домовляючись про зустріч і т.п. Але з розвитком відносин, це гостре почуття видозмінюється, стає більш спокійним і кожен з пари поступово стає собою колишнім. Розуміння без слів в сім’ї можливо, але для того щоб воно виникло, потрібно довго терпляче працювати, менше вимагати і більше віддавати.

Читайте також: Що очікують жінки від чоловіка?

Народження дитини скріплює шлюб і зближує батьків

Міф це чи ні – судити складно. Швидше за все це напів-міф – якщо народження малюка обопільне рішення і до цього відносини між майбутніми батьками були стабільними, вам було добре разом, спільні турботи можуть допомогти вам зблизитися ще більше. На фізіологічному рівні, жінка влаштована так, що після народження дитинчати, її почуття до партнера зазвичай спалахують з новою силою і в цьому бере активну участь гормон окситоцин, який у надлишку виробляється при грудному вигодовуванні. Але, догляд за немовлям серйозне випробування і для батька дитини, йому може здаватися, що дружина вже не так сильно кохає його, як раніше

Якщо ж стосунки розладналися, народження нового чоловічка цілком може ще більше віддалити подружжя один від одного

Я перероблю чоловіка, і він буде таким, як я хочу

«Переробці» партнера вчать  багато жіночих журналів, однак цей шлях тупиковий. Поєднуючи своє життя з дорослою людиною, ви приймаєте його таким, яким він є. Можливо, вам вдасться домогтися від нього чогось, що йому не властиво, але ж тоді це вже буде зовсім інша людина, зовсім не той, на кого спочатку ліг ваш вибір. Повага і довіра, а не дресура та маніпуляції допоможуть розвинути і зберегти відносини. А мінятися ви будете разом, і це неминуче, в процесі «притирання» один до одного.

Ми повинні все робити разом і не мати секретів один від одного

Сім’я це не в’язниця, спільне життя двох, а з народженням дітей і більше, самостійних незалежних особистостей. Крім спільного, загального життя, кожен з членів сім’ї має повне право на особистий простір і час, коли він буде займатися чимось, що стосується тільки його. Якщо у вас є потреба ділитися всім зі своєю половинкою – це ваш особистий вибір, але не варто вимагати цього від іншої людини, цим можна домогтися того, що секретів стане ще більше.

Читайте також: Правила щасливих взаємин між дружиною і чоловіком!

У щасливих сім’ях не буває сварок

Це не зовсім так. Уникнути конфліктів навряд чи вийде, як би ви не старалися. Безумовно, потрібно намагатися максимально уникати сварок, однак ще більш важливо навчитися правильно і без втрат виходити з конфліктів. За будь-яких сварках повинні бути табу, переступати які не можна – ображати один одного, бити в найболючіші місця, які вам відомі, не скандалити при дітях та інші. Не використовувати улюблений жіночий метод покарання – гру в мовчанку. Це абсолютно не ефективно і сильно виснажує чоловіка, навіть якщо він прийде миритися перший.

Сімейні відносини – складна, але дуже важлива робота, якої, на жаль, ніхто не вчить. Будьте терплячі і терпимі, і ви зможете подолати кризи, які неминуче трапляються в сімейних відносинах.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: