Мікроклімат молодої сім’ї!

Бути філософом у своєму домі – ось чого не вистачає молодому подружжю.Вміти зрозуміти ті об’єктивні процеси, що відбувається в сучасній сім’ї, власну роль і місце в тих процесах, правильно зрозуміти партнера, аналізувати кожен свій крок і вчинок – хіба не від цього всього залежить благополуччя і затишок в домі?

 

До шлюбу закохані виключно уважні один до одного, дарують квіти, цукерки,сувеніри! А після весілля дуже скоро забувають про це, і в їхніх стосунках з’являється щось нове і часом неприємне. Молода дружина ніби ніколи не знала,що таке елементарна охайність: брудний халат, незачесані волосся, під стать їйі чоловік у діряві майці. Чому вони так скоро забули, якими були до шлюбу.

 

Іноді й правила ввічливості для них стають як тяжкі кайдани. На людях молоді ще дотримуються їх, але вдома вважають можливим послабити вудила цих обмежень і дати собі волю. А це, звичайно, не покращує мікроклімат сім’ї.

 

Не вистачає філософської розважливості тому чоловікові, який не зрозумів,що нові взаємини в сім’ї випливають з об’єктивної рівноправності сучасного подружжя, і вимагає від дружини такої покірності, як це було в колишні часи.Нерозумно сьогодні від дружини – нерідко високоосвіченого, кваліфікованого фахівця – чекати послуг і поступок, які були доречні в старі часи, коли жінки займалися тільки домашнім господарством.

 

Іноді про рівноправність забуває сама жінка, вважаючи, що свідоцтво про шлюб дає їй право розпоряджатися чоловіком, як своєю власністю. У такої жінки з часом стверджується думка, що раз вона «теж працює», то чоловік зобов’язаний забезпечувати її всім необхідним, щоб вона могла якомога довше зберегти свою молодість і привабливість.

 

Але рівноправність однаково поширюється на обох – і чоловік і дружина повинні дбати, щоб їхній шлюб був надійним, духовно багатим союзом. Усвідомлення своєї місії, подружжя прагне подарувати радість один одному, зробити приємний сюрприз, не вважає будь-яку послугу, поступку жертвою зі свого боку. У хорошого подружжя, як кажуть, дві душі, але одна воля.

 
І все ж як би жінка була завантажена роботою, за домашній затишок відповідає в першу чергу вона. У брудному, неприбраному будинку або квартирі нема затишку.Там, де сама господиня неохайна, неакуратно, часто такі ж неохайні всі члени сім’ї. Але немає затишку і в тій квартирі, де господиня без кінця миє підлогу,прибирає, забороняє дітям ходити по натертому пакета, а чоловік відчуває себе спокійно тільки у ванній.

 

Якщо дружина працює, вона не завжди може вдома за всім устежити, тому їй потрібно активно допомагати і з дитинства привчати до цього дітей.

 

Згода і спокій панують у тій родині, де подружжя вміє створювати психологічний комфорт: святково відзначати важливі події у своєму житті, не ображає один одного, не висміювати недоліки один одного, тим більше при сторонніх людях, не забуває частіше користуватися словами: спасибі, прости,будь ласка. Здається це формальність, але вона допомагає створити теплу атмосферу в сім’ї.

 

У сім’ї потрібно цікавитися захопленнями близької людини, успіхами чоловіка або дружини на роботі, у громадському житті.

 

Тепло і затишок в сім’ї створюються усіма її членами, мікроклімат нашого будинку залежить від кожного з нас, від того, що ми робимо вдома, чим займаємося, які наші інтереси, хоббі.

 

На мікроклімат сім’ї впливає і довіра подружжя один до одного. Втрата довіри, як і подружня невірність, можуть привести до розриву шлюбу.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: