Молоко – плюси та мінуси!

Молоко – важливий продукт для всього людства. Практично всі культури використовують його в кулінарії. Навіть індійці-вегетаріанці не відмовляються від молока, що пов’язано з його винятковими властивостями.

У нашій традиції молоко – найпоширеніший продукт на кухні. Багато чого робиться з нього або з ним: сир, масло, вершки, кефір, випічка та багато іншого. У селі не можна уявити собі більшого задоволення, ніж випити щойно надоєного молока.  

Проте є інша сторона питання, що стосується більшою мірою саме пиття молока. Практично жоден біологічний вид, крім людини, не харчується молоком іншого виду. Будь то корова або коза, тварина виробляє його для свого потомства, а не для людини. До того ж корисні властивості людського ми засвоюємо набагато краще, ніж тварини.

У вживанні молока дорослою людиною є свої плюси і мінуси.

Мінусом молока є його непереносимість у багатьох дорослих. Правда, це скоріше мінус людей, але все ж. Третина населення нашої планети позбавлені гена переносимості молока, який історично виробився у певних народів. Таким чином, нешкідливий для нас стакан молока може запросто погубити індіанця, китайця чи ескімоса.

Непереносимість підвищується з віком, тому не можна напевно сказати спочатку, переносить людина молоко чи ні. Так само є більш м’яка форма непереносимості молока, в якій людина може вживати молоко, однак корисні речовини при цьому абсолютно не засвоюються.

З корисних властивостей варто відзначити хімічний склад, а саме наявність насичених жирів, чистого білка і кальцію. І, хоча кальцій засвоюється краще в кислому середовищі, просте вживання дозволяє засвоювати певний відсоток кальцію.

У сучасному темпі життя, коли, замість нормованого харчування три рази на день, ми постійно перекушуємо нальоту, молоко є хорошим варіантом, оскільки містить воду і корисні речовини, є натуральним продуктом і не шкодить здоров’ю.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: