Однією з поширених монет періоду СРСР є 1 рубль, про який ми сьогодні і поговоримо.

Історія виникнення

Дебютний тираж цієї монети відбувся 1961, однак наступні 2 роки, в 1962 і 1963, вона не випускалася. Останній тираж 1 рубля цього формату відбувся в 1990 році, перед розпадом СРСР.

У 1964 році з того ж мідно-нікелевого сплаву, з якого виконаний цей екземпляр, карбувалися також монетки номіналом 50 копійок.

Випуск монет 50 копійок і 1 рубль  1964 року найпоширеніші , тоді як рублі 1969, 1970 і 1971 років карбування, навпаки, можна зустріти набагато рідше аналогічних номіналів інших років випуску.

Опис монети

Аверс
У центральній частині аверсу – класична гербова композиція з традиційними складовими: п’ятикутна зірка вгорі, серп і молот з планетою на її фоні, верхня частина висхідного сонця, колоски (в зрізі зв’язок зліва – 7 стебел, справа – 6), перевиті стрічкою з п’ятнадцятьма витками. Весь державний символ обрамлений подвійною лінією з крапок. Між цією лінією і буртиком по зовнішньому краю монети розміщено напис «Союз Советских Социалистических Республик», причому перше і останнє слова розділені зірочкою.

Реверс
Реверс має традиційне оформлення, схоже з іншими номіналами 1964 року – 1,2 і 50 копійками: у центрі реверсу викарбувана цифра «1», яка має оригінальний внутрішній декор у верхньому півколі – це рельєфні горизонтальні лінії. Відразу під цифрою є напис «рубль», під якою стоїть рік карбування – «1964». Праворуч і ліворуч від цифри уздовж буртика зображено стилізований пшенично-дубовий вінок, гілки та колосся якого внизу з’єднані стилізованої ракушкою.

Діаметр: 2,7 см.
Вага: 7,50 гр.
Товщина: 1,90 мм.

Метал, з якого виготовлена ​​монета: мідно-нікелевий сплав, магнітними властивостями не володіє.

Гурт: специфічне оформлення гурта полягає в тому, що на ньому зазначена дата «1964» і номінал «1 рубль» – ці елементи розділені декоративними крапками.

Особливість: зустрічаються екземпляри, ребро яких скошено фаскою.

1 комментарий к записи “Монета 1 рубль СРСР!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.