Монета Чешуйка.

Чешуйка – давньоруська монета, що отримала свою назву через свою форму схожу на луску риби. Чешуйки в основному виготовлялися з срібла і, в меншій кількості, з міді. Можливо, існували й золоті лусочки.

Намінала чешуйки не мали. Цінність їх визначалася за розміром, а точніше за вагою. Природно, срібні монетки цінувалася дорожче мідних. До речі, срібло, в ту пору, мало велику цінність по відношенню до золота, ніж зараз: за один грам золота давали, приблизно десять грамів срібла.

Так як в чешуйках важливою була вага, на форму і вміст особливої ​​уваги не звертали. Чешуйки робилися з шматочків розплющеного дроту. Форма таких заготовок була злегка витягнутою і схожа на луску риби. Зображення зі штампа повністю на монету не вміщалося. І що б визначити, що ж там зображено, треба мати кілька монет виготовлених на одному штампі. Завдяки такій технології виробництва, відшукати дві однакові монети практично не реально.

Різновид чешуйок величезний. У кожному князівстві на Русі, у кожного князя, було налагоджено виробництво власних монет. На одній стороні чешуйки був напис, в основному, ім’я або ініціали князя, а на реверсі – малюнок.

Малюнки на монетах були різними: це міг бути і вершник зі списом, і який-небудь міфічний звір. До речі, хоч Русь і була хрещеною, але зображення на монетах язичницьких символів було звичайною справою

Чешуйки були в ходу аж до грошової реформи Петра I.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: