Морська свинка. Як доглядати за морською свинкою?

Ласкава і дружелюбна, потішна і смішна, вона ніколи не вкусить і не подряпає, любить бути з людьми. Морська свинка – маленький пухнастик, який буде радувати своєю присутністю всю сім’ю.

Морські свинки – це маленькі гризуни, такі ж, як хом’ячки, шиншили, піщанки, мишки. Гризунами їх назвали з тієї причини, що у них чотири зуба, по два на верхній і нижній щелепі, які все життя ростуть, тому їм потрібно постійно щось гризти.

Чому морська свинка отримала таку смішну назву?

Все тому, що люди, побачивши вперше цю тваринку з короткими лапками і пухленьким тулубом, вирішили, що воно дуже схоже на маленьке поросятко, а так як воно ще й родом із заморської африканської країни Гвінея, то вирішили її назвати – морською свинкою.

Морські свинки бувають різних порід, деякі з яких вимагають ретельного догляду. Довгошерсті породи вимагають щоденного чищення. Тому при виборі, зверніть увагу, яка порода Вам більше підходить. У зоомагазинах зазвичай буває хороший вибір морських свинок. При виборі зверніть увагу, якщо у свинки випадає місцями шерсть, вона чхає і важко дихає, то швидше за все вона нездорова.

Морські свинки – вегетаріанці. Харчуються вони овочами, фруктами, насінням. З овочів дуже люблять капусту, моркву, перець, з фруктів – груші, яблука і навіть апельсини. Є також і спеціальний сухий корм, який можна придбати в магазині для тварин. Крім їжі, свинкам потрібно обов’язково давати воду. Можна підвісити спеціальну пляшечку з довгим носиком, в якій спеціальний кулька-кран, свинка відсуває його язичком і вода капає їй в ротик.

Морські свинки дуже люблять, щоб їх пестили. Вони можуть годинами сидіти у Вас на руках, якщо Ви будете чесати їй за вушком або легенько пригладжувати по шийці, при цьому вона буде видавати різні звуки, щоб показати, як їй добре. Так, свинки багато розмовляють: вони мурличут, коли отримують від чогось задоволення, повискують, якщо їм боляче, а коли жують, то щось бурмочуть.

Сплять свинки близько п’яти годин на день, але сон у них дуже чуйний, вони практично не закривають очі і ніколи не сплять більше десяти хвилин за один раз. Морські свинки дуже охайні, вони вилизуються і зачісуються за допомогою язика, передніх зубів і пазурів на задніх лапках. Іноді їм можна допомогти і вимити свинку в тазику. Потрібно використовувати спеціальний шампунь із зоомагазину. Під час миття ніколи не можна мочити мордочку вихованця і дуже ретельно обполіскувати. Після миття свинку обережно промокати рушником, а потім загорнути і трохи потримати в теплі.

Зазвичай свинки живуть в клітинах, але іноді їх потрібно випускати, щоб вони могли побігати, а коли на вулиці тепло, то можна винести на суху траву. Морських свинок часто тримають навіть дуже зайняті люди, так як вони не вимагають так багато уваги, як, наприклад собаки або кішки, а радують своєю присутністю нітрохи не менше.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: