Муміє – смола життя.

Цілющі властивості природних засобів відомі з давно. Муміє – «гірська смола», видобувається у гірських печерах, які знаходяться в Центральній Азії. Муміє – суміш природних органічних, а також неорганічних, які мають здатність добре розчинятися у воді, речовин, яка накопичується в тріщинах скель, нішах, порожнечах у вигляді плівок, кірочок, чорних наростів, коричневих та темно-коричневих смоло подібних мас із домішкою щебеню і піску. Муміє – це не природна смола, а екскременти кажані сімейства гладконосих, які вступають у взаємодію з гірськими породами (пил та скельна поверхня) та отверділи.
Різновиди муміє:
Склад муміє дуже непостійний. За місцем перебування, а також за зовнішнім виглядом розрізняють такі види муміє:
1. Трупне – тверда або воскоподібна маса чорного кольору, яка утворюється при повільному розкладанні трупів тварин, а також комах або при їх муміфікації. Таке муміє звичайно одержували з муміфікованих людей і тварин.

2. Лишайникове – густа або тверда маса – продукт життєдіяльності рослин, переважно лишайників.
3. Арчове – смолоподібна коричнево-чорна маса зі смолистим запахом, яка виділяється зі стовбура коренів арчових, ялини, сосни, переноситься водою, змішується з елементами піску й утворює напливи в ущелинах скель.
4. Екскрементне – скам’янілі екскременти дрібних тварин, переважно кажанів та гризунів (найпоширеніше ).
5. Медово-воскове – жовта, чорна маса, буває коричнева– продукт, утворюється в результаті життєдіяльності диких бджілок, що полімеризувався в результаті тривалого лежання.
За народними повір’ями, муміє має цінні лікувальні властивості.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: